Miesto práce: Slovensko
Žilinský kraj
okres Ružomberok
Liptovské Sliače
Záhumnie 220/90
03484

Ružomberok
Typ pracovnej ponuky: Administratíva, Zdravotníctvo a farmácia; Asistent, Zdravotná sestra
Ponúkaný plat (základná mzda): 800 EUR
Termín nástupu do práce: 1. 1. 2021
Druh pracovného pomeru: plný úväzok
Počet voľných miest: 1

Informácie pre uchádzača:

Základná zložka mzdy (v hrubom):
800 € za mesiac

Dátum nástupu:
1. 1. 2021

Dátum pridania ponuky:
8. 10. 2020

Dátum poslednej aktualizácie:
28. 10. 2020

Pracovný a mimopracovný pomer:

pracovný pomer na určitú dobu
počet mesiacov: 9

Pracovná oblasť:

Sociálne služby

Náplň (druh) práce
Hlavné pracovné činnosti:
- V rozsahu získaných vedomostí a zručností samostatne uspokojujete biologické, psychologické, sociálne, spirituálne potreby súvisiace so zdravím, chorobou alebo umieraním,
- pracujete s informačným systémom Cygnus pri vykazovaní ošetrovateľských a opatrovateľských úkonov,
- zaznamenávate do zdravotnej dokumentácie uskutočnené zdravotné výkony a na základe zdravotnej dokumentácie vykazujete činnosti pre potreby štatistiky,
- edukujete PSS o základnej starostlivosti súvisiacej s uspokojovaním biologických potrieb,
- spolupracujete s ostatnými zdravotníckymi pracovníkmi, zabezpečujete hygienu prostredia vrátane dezinfekcie a sterilizácie zdravotníckych pomôcok, prístrojov, nástrojov a zariadení,
- staráte sa o bezpečné prostredie a ochranu intimity osoby,
- vykonávate prvú pomoc a zabezpečujete ďalšiu odbornú pomoc,
- vykonáva starostlivosť o posteľ,
- vykonáva hygienu osôb,
- sleduje bilanciu tekutín a zabezpečuje dodržiavanie pitného režimu,
- podáva jedlo a kŕmite osobu s deficitom sebaobslužných činností,
- sleduje vyprázdňovanie hrubého čreva a močového mechúra a staráte sa o vyprázdňovanie hrubého čreva a močového mechúra,
- pripravujete obväzový materiál a obväzujete jednotlivé časti tela,
- meriate fyziologické funkcie, (TK, P, dych), sledujete stav vedomia,
- vykonávate činnosti na prevenciu vzniku syndrómu z imobility polohovaním a nácvikom sedu, stoja a chôdze a používate antidekubitové pomôcky,
- vykonávate starostlivosť o kožu okrem ošetrenia porúch celistvosti kože, ktoré vyžadujú zásah sestry,
- vykonávate starostlivosť o ústnu dutinu vrátane osobitnej starostlivosti,
- vykonávate ošetrenie zhojenej kolostómie a vymieňate zberné vrecko na moč,
- vykonávate nácvik sebaobslužných činností,
- aplikujete zábaly a obklady,
- pripravujete a podávate liečebné čaje,
- staráte sa o zavedené permanentné močové katétre,
- zhotovujete bandáž dolných končatín a horných končatín.
v rozsahu získaných vedomostí a zručností na základe indikácie lekára samostatne
- odoberáte moč na biochemické vyšetrenie a orientačne vyšetrujete moč vrátane kvantitatívnych vyšetrení,
- odoberáte stolicu na biochemické vyšetrenie, parazitologické vyšetrenie a bakteriologické vyšetrenie,
- zavádzate rektálne rúrky a aplikuje klystíry,
- aplikujete liečivé kúpele,
- aplikujete lieky s lokálnym účinkom na kožu, do oka, do ucha, do nosa a do konečníka,
- aplikujete teplé a studené procedúry,
- odoberáte spútum,
- odsávate sekréty z horných dýchacích ciest u osoby s nezaistenými dýchacími cestami,
- preväzujete a ošetrujete rany okrem septickej rany, ktorá vyžaduje ošetrenie sestry.

Pracovné podmienky
Pracovný čas:
od 6:00
do 14:00

Práca na zmeny:
jednozmenný pracovný režim

Zdroj: Pracovná ponuka je prevzatá zo stránky Úradov práce.

Požiadavky na zamestnanca

Vhodné pre absolventov: Nie

Požadované vzdelanie

Úplné stredné odborné vzdelanie

Dĺžka praxe

bez požiadavky na odbornú prax

Zručnosti, schopnosti
Počítače:
  • Internet - elementárna

Osobnostné predpoklady
  • komunikatívnosť

Informácie o spoločnosti

Kontaktné údaje:

Zariadenie pre seniorov a domov sociálnych služieb Liptovské Sliače
03484 Liptovské Sliače
Slovensko
Tel: +421 915 851 709