Miesto práce: Slovensko
Žilinský kraj
okres Ružomberok
Liptovské Sliače
Záhumnie 220/90
03484

Ružomberok
Typ pracovnej ponuky: Zdravotníctvo a farmácia; Domáca opatrovateľka
Ponúkaný plat (základná mzda): 660 EUR
Termín nástupu do práce: 1. 1. 2021
Druh pracovného pomeru: plný úväzok
Počet voľných miest: 1

Informácie pre uchádzača:

Základná zložka mzdy (v hrubom):
660 € za mesiac

Dátum nástupu:
1. 1. 2021

Dátum pridania ponuky:
8. 10. 2020

Dátum poslednej aktualizácie:
12. 11. 2020

Pracovný a mimopracovný pomer:

pracovný pomer na určitú dobu
počet mesiacov: 9

Pracovná oblasť:

Sociálne služby

Náplň (druh) práce
POPIS PRACOVNEJ ČINNOSTI
Hlavné činnosti:
- poskytujete a zabezpečujete komplexné opatrovateľské služby a individuálne potreby prijímateľov sociálnej služby (ďalej len PSS),
- podávate informácie praktickému lekárovi o svojich pozorovaniach a patologických odchýlkach zdravotného stavu,
- poskytujete prvú pomoc klientovi podľa svojich vedomostí a schopností do príchodu odbornej lekárskej pomoci,
- spolupracujete pri zostavovaní denného programu s ohľadom na vek a zdravotný stav PSS,
- posudzujete potreby PSS podľa svojich vedomostí a schopností,
- vykonávate samostatnú, kvalifikovanú starostlivosť o PSS,
- vykonávate komplexnú hygienickú starostlivosť u PSS s ťažkým zdravotným postihnutím, u imobilných PSS a PSS s obmedzenou mobilitou,
- monitorujete fyziologické funkcie a zmenené prejavy u PSS s ťažkým zdravotným postihnutím, ich celkový stav telesný a duševný, o svojich pozorovaniach informujete sestru, alebo lekára.
- pripravujete PSS na vyšetrenia a liečebné úkony,
- rozdeľujete stravu PSS, podávate stravu PSS do PEG, kŕmite imobilných PSS,
- zabezpečujete hygienickú a estetickú úpravu prostredia PSS s dodržiavanim denného režimu, pokoja, pohodlia a dostatočného spánku,
- pri riešení sociálnych problémov PSS spolupracujete so sociálnou pracovníčkou, najmä včasnou signalizáciou potreby sociálnej pomoci, spolupracujete s ostatnými zdravotníckymi zamestnancami a opatrovateľkami,
- spolu so sociálnou pracovníčkou a ostatnými členmi zdravotníckeho personálu a PSS sa zúčastňujete na tvorbe, plánovaní a realizácií a vyhodnocovaní individuálnych plánov starostlivosti, zúčastňujete sa tímových stretnutí, zodpovedáte za tvorbu, realizáciu a vyhodnotenie plánu starostlivosti,
- dodržiavate bezpečnostné opatrenia proti úrazom vlastným, ako aj úrazov PSS, dodržiavate hygienické a epidemiologické zásady,
- dbáte o dodržiavanie vzornej čistoty, poriadku i vetrania izieb PSS,
- dbáte o dodržiavanie osobnej hygieny PSS, pravidelné kúpanie a výmenu osobnej aj posteľnej bielizne, ako aj o dezinfekciu postele a matraca,
- správne manipulujete s bielizňou,
- realizujete opatrenia na prevenciu dekubitov, zabezpečujete duchovné služby a služby o zomierajúceho PSS,
- včas hlásite vzniknuté závady a nedostatky nadriadenému zamestnancovi, so zápisom do zošita závad,
- poskytujete starostlivosť o PSS v terminálnom štádiu ochorenia,
- poskytujete starostlivosť o mŕtve telo, vybavujete záležitostí a dokumentácie v súvislosti s úmrtím,
- svoje práce vykonávate podľa aktuálneho harmonogramu nepretržitej prevádzky na zdravotnom úseku, pri akútnej zmene zdravotného stavu, alebo mimoriadnej udalosti sa riadite pokynmi nadriadeného.

Pracovné podmienky
Pracovný čas:
od 6:00
do 18:00

Práca na zmeny:
dvojzmenný pracovný režim

Zdroj: Pracovná ponuka je prevzatá zo stránky Úradov práce.

Požiadavky na zamestnanca

Vhodné pre absolventov: Nie

Požadované vzdelanie

Základné vzdelanie

Dĺžka praxe

bez požiadavky na odbornú prax

Zručnosti, schopnosti
Počítače:
  • Internet - elementárna

Informácie o spoločnosti

Kontaktné údaje:

Zariadenie pre seniorov a domov sociálnych služieb Liptovské Sliače
03484 Liptovské Sliače
Slovensko
Tel: +421 915 851 709