Odborný referent sociálneho úseku

02.10.2020 Stredisko sociálnej pomoci mesta Košice, Garbiarska 4

Ponuky z podobných kategórií

Miesto práce: Slovensko
Košický kraj
okres Košice
Košice-Staré Mesto
Garbiarska 4
04001

Košice
Typ pracovnej ponuky: Administratíva, Štátna a verejná správa; Odborný referent, Referent
Ponúkaný plat (základná mzda): 880 EUR
Termín nástupu do práce: 15. 10. 2020
Druh pracovného pomeru: plný úväzok
Počet voľných miest: 1

Informácie o pracovnom mieste

Iné výhody:

- 5 dní dovolenky naviac
- karta Multisport
- poskytovanie obedov v zariadení
- gastro lístky
- príspevok do III. dôchodkového piliera
- zamestnanecké večierky
- vzdelávania, školenia

Informácie pre uchádzača:

Základná zložka mzdy (v hrubom):
880 € za mesiac

Dátum nástupu:
15. 10. 2020

Dátum pridania ponuky:
24. 9. 2020

Dátum poslednej aktualizácie:
24. 9. 2020

Pracovný a mimopracovný pomer:

pracovný pomer na určitú dobu
počet mesiacov: 12

Pracovná oblasť:

Sociálne služby

Informácie o sprostredkovaní:

Informácie pre záujemcu:Pracovný pomer po určitom čase môže byť uzatvorený aj na dobu neurčitú.

Forma výberového konania
- osobný pohovor, pri ktorom budú posudzované a overované odborné a organizačné schopnosti na výkon obsadzovanej pracovnej pozície.

Žiadosť o predmetnú pracovnú pozíciu je potrebné zaslať v zalepenej obálke
v termíne do: 06.10.2020
na adresu:
Stredisko sociálnej pomoci mesta Košice
040 01 Košice

Na obálku uviesť „Výberové konanie SSPmK odborný referent sociálneho úseku - neotvárať“.

K žiadosti o zamestnanie je potrebné priložiť:
- žiadosť o zaradenie do výberového konania
- motivačný list
- profesijný štruktúrovaný životopis s prehľadom doterajších zamestnaní a pracovného zaradenia
- presná adresa pre doručovanie písomností, telefonický kontakt, e - mailová adresa
- referencie od posledných zamestnávateľov
- fotokópia dokladu o najvyššom ukončenom vzdelaní
- doklady o absolvovaných kurzoch a výcvikoch
- aktuálny výpis z registra trestov ( nie starší ako 3 mesiace)
- písomný súhlas uchádzača s použitím osobných údajov pre potreby výberového konania

Náplň (druh) práce
• znalosť zákona č. 448/2008 Z.z. o sociálnych službách.
• poskytovanie sociálneho poradenstva prijímateľom sociálnych služieb (PSS).
• uskutočňovanie prvého sociálneho kontaktu s PSS. Vedenie písomnej agendy o klientovi. Vykonávanie anamnéz. Vykonávanie analýz širšieho sociálneho prostredia, predstáv a potrieb PSS. Vykonávanie sociálnej diagnostiky. Vypracovanie, tvorba a realizácia individuálnych plánov PSS.
• vypracovávanie sociálneho plánu pre jednotlivca, pre skupinu. Uskutočňovanie sociálnej prognózy. Vykonávanie krízovej intervencie. Vykonávanie sociálnej terapie.
• získavanie informácií z oblasti osobnej, rodinnej, životnej, profesionálnej anamnézy od PSS, rodinných príslušníkov alebo zákonných zástupcov.
• spracúvanie informácií o sociálnej situácii klienta.
• navrhovanie a realizovanie foriem, metód a postupov sociálnej práce s PSS a jeho rodinou.
• navrhovanie a realizovanie sociálnej práce zameranej na usmerňovanie a podporu PSS so zdravotným postihnutím.
• zabezpečovať osobnú asistenciu a sprievod pri realizácii aktivít v zariadení alebo mimo priestorov zariadenia.
• zabezpečovať pohybovú aktivitu PSS v priestoroch a v areáli zariadenia, vychádzky a sprievod.
• doručovanie písomnosti, dennej tlače. Zabezpečovanie drobných nákupov.
• sprostredkovávanie mimosúdneho riešenia sporov medzi PSS formou meditácie.
• spolupráca so zamestnancami sociálneho, zdravotného úseku, ďalšími zamestnancami zariadenia a inými odborníkmi.

Ponúkané výhody

Pracovné podmienky

Práca na zmeny:
jednozmenný pracovný režim

Zdroj: Pracovná ponuka je prevzatá zo stránky Úradov práce.

Požiadavky na zamestnanca

Vhodné pre absolventov: Nie

Požadované vzdelanie

Vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa

Dĺžka praxe

aspoň 3 roky

Zručnosti, schopnosti
Všeobecné spôsobilosti:
  • analyzovanie a riešenie problémov
  • komunikácia (jednanie s ľuďmi)
  • kultivovaný písomný prejav
  • kultivovaný slovný prejav, schopnosť vyjadrovania sa
  • motivovanie ľudí
  • osobnostný rozvoj
  • pružnosť v myslení (adaptabilita, flexibilita, improvizačné spôsobilosti)
  • rozhodovanie
  • samostatnosť
  • tímová práca
  • tvorivosť (kreativita)
  • vyjednávanie

Počítače:
  • Microsoft Word - pokročilá
  • Microsoft Excel - pokročilá
  • Microsoft PowerPoint - pokročilá
  • Internet - pokročilá

Ďalšie požiadavky:

Kvalifikačné predpoklady:
- vysokoškolské vzdelanie 2. stupňa a odborná spôsobilosť podľa § 84 ods. 4 zákona č. 448/2008 Z.z. o sociálnych službách

Osobnostné predpoklady
  • analytické myslenie
  • cieľavedomosť
  • iniciatívnosť
  • komunikatívnosť