Opatrovateľ/ka starších osôb v zariadení

19.10.2020 Atrium n.o.

Ponuky z podobných kategórií

Miesto práce: Slovensko
Prešovský kraj
okres Prešov
Prešov
Dilongova 15
08001
Slovensko, Prešovský kraj, okres Svidník, Svidník, Duklianska 653, 08901

Typ pracovnej ponuky: Služby, Zdravotníctvo a farmácia; Au-pair, Domáca opatrovateľka
Ponúkaný plat (základná mzda): 650 EUR
Termín nástupu do práce: 1. 12. 2020
Druh pracovného pomeru: plný úväzok
Počet voľných miest: 1

Informácie pre uchádzača:

Základná zložka mzdy (v hrubom):
650 € za mesiac

Dátum nástupu:
1. 12. 2020

Dátum pridania ponuky:
10. 9. 2020

Dátum poslednej aktualizácie:
8. 10. 2020

Pracovný a mimopracovný pomer:

pracovný pomer na určitú dobu
počet mesiacov: 10

Pracovná oblasť:

Sociálne služby

Náplň (druh) práce
Poskytovanie základnej starostlivosti v súvislosti s biologickými potrebami fyzických osôb v zariadení sociálnych služieb
Poskytovanie pomoci pri odkázanosti fyzickej osoby na pomoc inej fyzickej osoby v zariadení sociálnych služieb
• Zabezpečuje úkony sebaobsluhy prijímateľa sociálnej služby v zariadení.
• Asistuje prijímateľom sociálnej služby pri úkonoch sebaobsluhy.
• V súlade s hygienickým režimom čistí a dezinfikuje zdravotnícke pomôcky a priestory,
• sleduje adaptáciu novoprijatého prijímateľa na nové prostredie a zabezpečuje jeho potreby.
• Pomáha prijímateľovi sociálnej služby v procese adaptácie.
• Oboznamuje nového prijímateľa sociálnej služby s novým prostredím.
• O priebehu služby píše záznam do knihy denných hlásení, v ktorej poukazuje na všetky zistené zmeny týkajúce sa zdravotného stavu prijímateľa a prevádzky.
• Zabezpečuje bio - psycho - sociálne a spirituálne potreby prijímateľa sociálnej služby, stará sa o pitný režim prijímateľov.
• Vykonáva jednoduché rehabilitačné cvičenia.
• Rešpektuje individuálny prístup k prijímateľom sociálnej služby, správa sa k nim podľa etického kódexu.
• Priamo participuje na spríjemňovaní, zútulňovaní a dotváraní interiérov zariadenia.
• Dodržiava pracovnú dobu a čas určený na prestávky v práci.
• Sústavne si dopĺňa odborné vedomosti.
• Pravidelne sa zúčastňuje pracovných porád a seminárov.
• Dbá o dobré medziľudské vzťahy a racionálne využívanie pracovného času.
• Dodržiava ustanovenia zákonníka práce, predpisy BOZP a PO, interné smernice a príkazy riaditeľa zariadenia.

Pracovné podmienky
Pracovný čas:
od 7:00
do 19:00

Práca na zmeny:
dvojzmenný pracovný režim
Nočná práca:
áno

Zdroj: Pracovná ponuka je prevzatá zo stránky Úradov práce.

Požiadavky na zamestnanca

Vhodné pre absolventov: Nie

Požadované vzdelanie

Úplné stredné odborné vzdelanie v odbore zdravotnícky asistent

Zručnosti, schopnosti
Všeobecné spôsobilosti:
  • analyzovanie a riešenie problémov
  • komunikácia (jednanie s ľuďmi)

Osobnostné predpoklady
  • empatia
  • komunikatívnosť
  • iniciatívnosť
  • ochota pomáhať (zmysel pre spolupatričnosť)