Prognostik pre leteckú meteorologickú službu

30.09.2020 Slovenský hydrometeorologický ústav

Ponuky z podobných kategórií

Miesto práce: Slovensko
Bratislavský kraj
okres Bratislava
Bratislava-Vrakuňa
Letisko Bratislava 1
81109

Bratislava
Typ pracovnej ponuky: Životné prostredie a vodohospodárstvo; Výskumný a vedecký pracovník
Ponúkaný plat (základná mzda): 970 EUR
Termín nástupu do práce: ihneď
Druh pracovného pomeru: plný úväzok
Počet voľných miest: 1

Informácie o pracovnom mieste

Iné výhody:

• mzdové ohodnotenie od min. 970,-EUR v závislosti od skúseností a praxe daného kandidáta v zmysle zákona o odmeňovaní zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme
• zaujímavý osobný príplatok (závisí od odborných skúseností a zručností daného kandidáta)
• príplatok za zmennosť
• príplatky za prácu v noci, víkend a vo sviatok
• 5 dní dovolenky nad rámec zákona
• 4,-EUR gastrolístky

Informácie pre uchádzača:

Základná zložka mzdy (v hrubom):
970 € za mesiac

Dátum nástupu:
ihneď

Dátum pridania ponuky:
4. 9. 2020

Dátum poslednej aktualizácie:
7. 9. 2020

Pracovný a mimopracovný pomer:

pracovný pomer na neurčitý čas

Pracovná oblasť:

Veda a výskumŠtátna správa

Náplň (druh) práce
• sledovať vývoj meteorologických podmienok a pripravovať meteorologické predpovede a výstrahy pre civilnú dopravu
• usmerňovať a viesť jednotlivé pracoviská leteckej meteorologickej služby
• poskytovať špecializované meteorologické konzultácie posádkam lietadiel, leteckým prevádzkovateľom a leteckým odberateľom
• práca v nepretržitej prevádzke po zaškolení a zložení odborných skúšok

Pracovné miesto vhodné aj preabsolventa

Ponúkané výhody

Pracovné podmienky

Práca na zmeny:
nepretržitý pracovný režim
Nočná práca:
áno

Zdroj: Pracovná ponuka je prevzatá zo stránky Úradov práce.

Požiadavky na zamestnanca

Vhodné pre absolventov: Áno

Pracovné miesto vhodné aj pre

absolventa

Požadované vzdelanie

Vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa v odbore fyzika - meteorológia a klimatológia

Dĺžka praxe

aspoň 1 rok

Zručnosti, schopnosti
Cudzie jazyky:
  • anglický - pokročilá: B1 a B2

Počítače:
  • Microsoft Excel - pokročilá
  • Microsoft Outlook - pokročilá
  • Microsoft Word - pokročilá
  • Linux - elementárna

Ďalšie požiadavky:

• vysokoškolské II. stupňa v odbore meteorológia alebo prírodné vedy
• Anglický jazyk - Mierne pokročilý (B1)
• znalosť práce na PC (MS Windows, Linux - výhodou)
• ochota ďalej sa vzdelávať
• občianska bezúhonnosť a etické správanie
• zodpovednosť a spoľahlivosť
• analytické myslenie
• precíznosť
• pozornosť
• samostatnosť
• tímový hráč

Osobnostné predpoklady
  • komunikatívnosť
  • pozornosť
  • ochota pomáhať (zmysel pre spolupatričnosť)
  • praktické myslenie
  • precíznosť (presnosť)
  • sebaistota
  • sebaovládanie