Expert analytik ekonometrického modelovania

14.10.2020 NÁRODNÁ BANKA SLOVENSKA
Miesto práce: Slovensko
Bratislavský kraj
okres Bratislava
Bratislava-Staré Mesto
Imricha Karvaša 6851/1
81325

Bratislava
Typ pracovnej ponuky: Ekonomika, financie, účtovníctvo, Reality a stavebníctvo; Ekonóm, Stavebný inžinier
Ponúkaný plat (základná mzda): 1830 EUR
Termín nástupu do práce: ihneď
Druh pracovného pomeru: plný úväzok
Počet voľných miest: 1

Informácie o pracovnom mieste

Iné výhody:

Konkrétna výška mzdy bude závisieť od dosiahnutého vzdelania, doterajších pracovných skúseností a odborných vedomostí vybraného kandidáta.
Ponúkame najmä tieto benefity:
* pružný pracovný čas
* týždeň dovolenky nad rámec Zákonníka práce
* 3 dni voľna na regeneráciu v súvislosti s ochorením
* možnosť získať odmeny za výsledky práce
* príspevok na doplnkové dôchodkové sporenie

Informácie pre uchádzača:

Základná zložka mzdy (v hrubom):
1830 € za mesiac

Dátum nástupu:
ihneď

Dátum pridania ponuky:
17. 8. 2020

Dátum poslednej aktualizácie:
15. 10. 2020

Pracovný a mimopracovný pomer:

pracovný pomer na neurčitý čas

Pracovná oblasť:

Manažment, podnikové financie, účtovníctvo, kontrola a štatistikaBankovníctvo, poisťovníctvo, finančné služby a reality

Náplň (druh) práce
Charakteristika práce:
Vypracovávanie špecifických a súhrnných makroekonomických analýz a dlhodobých prognóz vrátane identifikovania a vyhodnocovania potenciálnych rizík vývoja v tejto oblasti. Tvorba komplexných ekonometrických modelov.

Popis rozhodujúcich činností na pracovnom mieste:
* Tvorba a využitie komplexných ekonometrických modelov
* Spracováva súhrnné analýzy a prognózy v oblasti menovej, reálnej ekonomiky a verejných financií na základe makroekonomických modelov.
* Formuluje súhrnné závery výsledkov a vlastností makroekonomických modelov.
* Pripravuje podklady pre menovopolitické dokumenty a správy NBS.
* Tvorí, overuje a spracováva komplexné ekonometrické modely pre prognostické účely.
* Vykonáva špecializované ekonomické analýzy a predikcie makroekonomických ukazovateľov.
* Vypracováva stanoviská, diskusné príspevky a ďalšie odborné materiály na rokovania vedúcich predstaviteľov NBS v medzinárodných inštitúciách.
* Zastupuje NBS a plní úlohy vyplývajúce z členstva v pracovných skupinách v ECB a v iných medzinárodných inštitúciách

Ponúkané výhody

Pracovné podmienky

Práca na zmeny:
pružný pracovný čas

Zdroj: Pracovná ponuka je prevzatá zo stránky Úradov práce.

Požiadavky na zamestnanca

Vhodné pre absolventov: Nie

Požadované vzdelanie

Vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa v skupine odborov Fyzikálno-matematické vedy
Vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa v skupine odborov Ekonomické vedy

Dĺžka praxe

aspoň 5 rokov

Zručnosti, schopnosti
Cudzie jazyky:
  • anglický - vysoká: C1 a C2

Ďalšie požiadavky:

Kvalifikačný profil:
* vzdelanie: vysokoškolské 2. stupňa, ekonomické/ matematické
* relevantná prax v odbore: najmenej 5 rokov
* odporúčaný je doktorandský študijný program alebo prax v oblasti ekonometrického výskumu - minimálne 5 rokov

Odborný profil:
* aktívna znalosť anglického jazyka vrátane odbornej terminológie
* IT zručnosti: MS Word, MS Excel, PowerPoint, Outlook, Internet
* odborná úroveň používania MATLAB, Eviews
* expertná znalosť makroekonómie
* analytické zručnosti
* expertná znalosť štatistických a ekonometrických metód
* zručnosť tvoriť písomné dokumenty
* zručnosť aplikovať teoretické vedomosti do praxe
* výskumné zručnosti
* zahraničné skúsenosti v oblasti ekonomických a menových analýz a makroekonomického modelovania
* publikačná, prednášková a lektorská činnosť

Profil sociálnych a osobnostných kompetencií:
* samostatnosť
* spoľahlivosť a zodpovednosť
* iniciatívnosť
* kreativita
* tímová spolupráca
* komplexné a koncepčné myslenie

Informácie o spoločnosti

Kontaktné údaje:

NÁRODNÁ BANKA SLOVENSKA
81325 Bratislava-Staré Mesto
Slovensko
Tel: +42157872417