Pôrodná asistentka - NEMOCNICA ROŽŇAVA

Penta Hospitals SK, a. s.

Informácie o pracovnom mieste

Miesto práce

Rožňava
NsP sv. Barbory Rožňava, a.s.
Špitálska 1
048 01 Rožňava

Náplň práce, informácie o pracovnom mieste

- zabezpečenie ošetrovateľskej starostlivosti v pôrodnej asistencii v súlade s platnou
legislatívou
- vedenie zdravotnej/ošetrovateľskej dokumentácie - získavanie, zhromažďovanie a
zaznamenávanie údajov formou zápisov
- identifikovanie potrieb starostlivosti v pôrodnej asistencii ženy a zabezpečovanie
alebo vykonávanie uspokojovania potrieb a vykonávanie činností súvisiacich so
zdravím, chorobou alebo umieraním
- zabezpečenie dodržiavania bezpečného prostredia pacientky a ochrany jej intimity
pri poskytovaní ošetrovateľskej starostlivosi
- informovanie lekára o zmene stavu pacientky, mimoriadne zistenia ihneď hlási
službu konajúcemu lekárovi
- aktívne sa zúčastňovanie sesterských vizít
- monitorovanie, meranie fyziologických a vitálnych funkcií a interpretovanie
zistených numerických a klinických údajov pacientiek
- podporovanie presadzovania a obhajovanie potrieb a práv ženy
- v prípade život ohrozujúceho stavu do príchodu lekára poskytnutie prvej pomoci a
privolanie odbornej lekárskej pomoci
- edukovanie žien o prevencii, diagnostike a liečbe gynekologických ochorení
- vedenie ošetrovateľskej dokumentácie a dokumentácie v pôrodnej asistencii,
kontrolovanie a analyzovanie záznamov v dokumentácii, na základe dokumentácie
vykazovanie činnosti pre potreby zdravotných poisťovní/štatistiky
- používanie posudzovacích stupníc v ošetrovateľskej starostlivosti
- pripravovanie žien na diagnostické a terapeutické výkony, asistovanie pri
vyšetreniach a liečebných úkonoch
- poskytovanie informácii o včasnej diagnostike tehotnosti, diagnostikovanie
tehotenstva a podľa rozhodnutia ženy monitorovanie priebehu fyziologického
tehotenstva pomocou primeraných klinických a technických skríningových
vyšetrení
- sledovanie ženy s fyziologickým tehotenstvom a identifikovanie varovných signálov
abnormít u matky alebo plodu, ktoré si vyžadujú lekársku starostlivosť
- sledovanie zdravotného stavu rodičky a posudzovanie priebehu a postupu pôrodu
kontrolovaním kontrakčnej činnosti a vaginálnym vyšetrením
- sledovanie a hodnotenie zdravotného stavu plodu pomocou kardiotokografu a
stetoskopu, vyhotovovanie a hodnotenie kardiotokografických záznamov
- sledovanie priebehu šestonedelia a poskytovanie starostlivosti šestonedielke, v
prípade komplikácii zabezpečenie lekárskej pomoci

Ponúkaný plat

972 EUR

Benefity a ďalšie výhody

- ZDRAVIE - celoročná zdravotná starostlivosť ProCare, vernostná karta Dr. Max
- ZAMESTNANECKÉ AKCIE - Športový deň, Vianočný večierok
- RODINA - Medzinárodný deň detí, Mikuláš
- ŠPORT - MultiSport karty

Termín nástupu do práce

dohodou (ASAP)

Termín ukončenia výberového konania

31.3.2021

Druh pracovného pomeru

plný úväzok

Požiadavky na zamestnanca

Minimálne požadované vzdelanie

vyššie odborné vzdelanie

Iné znalosti

Microsoft Outlook

Všeobecne požadované znalosti

- Vyššie odborné vzdelanie v odbore diplomovaná pôrodná asistentka
- Vysokoškolské vzdelanie prvého stupňa v odbore pôrodná asistentka
- Bez požiadavky na odbornú prax
- Samostatnosť
- Manuálna zručnosť
- Komunikácia (jednanie s ľuďmi)
- Pružnosť v myslení (adaptabilita, flexibilita, improvizačné spôsobilosti)

Vhodné pre absolventov

Áno

Áno