Konzultant - samostatný knihovník

19.07.2020 Štátna vedecká knižnica v Košiciach

Ponuky z podobných kategórií

Miesto práce: Slovensko
Košický kraj
okres Košice
Košice-Staré Mesto
Hlavná 10
04230

Košice
Typ pracovnej ponuky: Ekonomika, financie, účtovníctvo, Veda a výskum; Knihovník, Konzultant
Ponúkaný plat (základná mzda): 842 EUR
Termín nástupu do práce: 16. 9. 2020
Druh pracovného pomeru: hlavný
Počet voľných miest: 1

Informácie o pracovnom mieste

Iné výhody:

• prácu v prostredí rešpektovanej kultúrnej inštitúcie,
• priestor na sebarealizáciu a ďalší odborný rozvoj,
• 1 týždeň dovolenky nad rámec Zákonníka práce,
• príspevok na stravovanie.

Informácie pre uchádzača:

Základná zložka mzdy (v hrubom):
842,50 € za mesiac

Dátum nástupu:
16. 9. 2020

Dátum pridania ponuky:
24. 7. 2020

Dátum poslednej aktualizácie:
27. 7. 2020

Pracovný a mimopracovný pomer:

pracovný pomer na neurčitý čas

Pracovná oblasť:

Kultúra, umenie, TV a vydavateľstvo

Informácie o sprostredkovaní:

Spôsob sprostredkovania vhodných zamestnancov nasledovnou formou:konkurz

Náplň (druh) práce
• poskytovanie knižničných služieb,
• koordinovanie spolupráce, aktivít a podujatí s Goethe-Institut Slovensko,
• výber dokumentov do knižničného fondu Nemeckej knižnice,
• poskytovanie informácií o reáliách, jazyku a kultúre Spolkovej Republiky Nemecko, blogovanie o zaujímavých knihách vo fonde, propagácia aktivít Nemeckej knižnice prostredníctvom sociálnych sietí,
• organizovanie podujatí a programov pre záujemcov o nemeckú literatúru a kultúru (diskusie, prednášky, literárne a filmové podujatia, kreatívne hodiny a pod.),
• podieľanie sa na koordinačnej činnosti dobrovoľníkov.

Ponúkané výhody

Pracovné podmienky

Práca na zmeny:
jednozmenný pracovný režim

Zdroj: Pracovná ponuka je prevzatá zo stránky Úradov práce.

Požiadavky na zamestnanca

Vhodné pre absolventov: Nie

Požadované vzdelanie

Vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa

Dĺžka praxe

aspoň 2 roky

Zručnosti, schopnosti
Všeobecné spôsobilosti:
  • komunikácia (jednanie s ľuďmi)
  • kultivovaný slovný prejav, schopnosť vyjadrovania sa
  • tvorivosť (kreativita)
  • prezentovanie

Cudzie jazyky:
  • nemecký - vysoká: C1 a C2

Počítače:
  • Internet - pokročilá
  • Microsoft Word - pokročilá
  • Microsoft PowerPoint - pokročilá

Ďalšie požiadavky:

• min. 2 roky pracovných skúseností,
• komunikatívnosť slovom a písmom,
• počítačové a prezentačné zručnosti vrátane využívania sociálnych sietí,
• záujem vzdelávať sa a rozširovať si vedomosti v oblasti knihovníctva,
• kreativita, flexibilnosť, asertivita.
Žiadosť s motivačným listom v slovenskom a nemeckom jazyku, štruktúrovaným životopisom v slovenskom jazyku a dokladom o úrovni znalosti nemeckého jazyka zašlite do 09.08.2020 do 24:00 hod. na e-mailovú adresu: email V predmete správy uveďte názov pracovného miesta: Konzultant - samostatný knihovník do Nemeckej knižnice.
Kompletnú ponuku na ponúkané pracovné miesto nájdete na email

Osobnostné predpoklady
  • komunikatívnosť
  • spoľahlivosť
  • trpezlivosť