Komunitný organizátor (pomoc ľuďom bez domova)

07.08.2020 DEPAUL SLOVENSKO, nezisková organizácia
Miesto práce: Slovensko
Bratislavský kraj
okres Bratislava
Bratislava-Ružinov
Ivánska cesta 32
82104

Bratislava
Typ pracovnej ponuky: Sociálne služby; Sociálny pracovník
Ponúkaný plat (základná mzda): 930 EUR
Termín nástupu do práce: ihneď
Druh pracovného pomeru: hlavný
Počet voľných miest: 1

Informácie o pracovnom mieste

Iné výhody:

Ponúkame klasiku: mladý a dynamický kolektív, neformálne pracovné prostredie, flexibilnú pracovnú dobu, možnosť kariérneho rastu, prácu v medzinárodnej spoločnosti, teambulidingové aktivity...
Ale čo je najdôležitejšie, máme:
- prácu, ktorá má ZMYSEL
- prácu, ktorá Ti dáva možnosť NAHLIADNUŤ HLBŠIE do života ľudí na ulici,
- prácu, ktorá Ti umožňuje ZMENIŤ SYSTÉM v oblasti bezdomovectva,
- flexibilnú prácu, vlastné aktivity, ktoré nás približujú k cieľu.

- Neustále vzdelávanie v oblasti komunitnej práce a jazykových zručností

Informácie pre uchádzača:

Základná zložka mzdy (v hrubom):
930 € za mesiac

Dátum nástupu:
ihneď

Dátum pridania ponuky:
23. 7. 2020

Dátum poslednej aktualizácie:
23. 7. 2020

Pracovný a mimopracovný pomer:

pracovný pomer na určitú dobu
počet mesiacov: 12

Pracovná oblasť:

Sociálne služby

Náplň (druh) práce
Hľadáme kolegu (kolegyňu), ktorý má zápal, chuť a zručnosti a ktorého cieľom je malými krokmi meniť systém v prístupe problematiky ľudí bez domova v Bratislave. Čo táto pekná myšlienka znamená v praxi? Ponúkame Ti našu predstavu, akú túto myšlienku preniesť do Tvojej každodennej práce:
- snažiť sa zaktivizovať ľudí bez domova a zapojiť ich do aktívneho riešenia problémov
- venovať týmto ľuďom svoj čas prostredníctvom stretnutí, počas ktorých je Tvojou úlohou načúvať ich momentálnej situácii za účelom mobilizácie a ďalších foriem pomoci,
- komunikácia s dobrovoľníkmi, ktorí prichádzajú do nocľahárne za účelom výpomoci počas večernej služby
- komunikovať na rôznych úrovniach verejnej správy
- naberať mnoho ďalších skúseností a zručností v práci s verejnosťou
- jednoducho sa cez malé víťazstvá pokúšaš vyhrať veľkú vojnu
- Cieľom je postupné odstraňovanie bezdomovectva komunitnou formou
- Výhodou je prax v oblasti sociálnej a komunitnej práce, práce so sociálne znevýhodnenými skupinami obyvateľstva

Pracovné miesto vhodné aj preabsolventa

Ponúkané výhody

Zdroj: Pracovná ponuka je prevzatá zo stránky Úradov práce.

Požiadavky na zamestnanca

Vhodné pre absolventov: Áno
Vodičský preukaz: B

Pracovné miesto vhodné aj pre

absolventa

Požadované vzdelanie

Vysokoškolské vzdelanie prvého stupňa
Vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa

Dĺžka praxe

bez požiadavky na odbornú prax

Zručnosti, schopnosti
Vodičské oprávnenie:
  • Skupina B

Všeobecné spôsobilosti:
  • komunikácia (jednanie s ľuďmi)
  • kultivovaný písomný prejav
  • kultivovaný slovný prejav, schopnosť vyjadrovania sa
  • motivovanie ľudí
  • organizovanie a plánovanie práce
  • samostatnosť
  • tvorivosť (kreativita)

Cudzie jazyky:
  • anglický - pokročilá: B1 a B2

Ďalšie požiadavky:

Nemusíš sa ničoho báť, všetko potrebné Ťa naučíme, stačí ak máš schopnosť a chuť:
- mobilizovať ľudí bez domova
- si samostatný a proaktívny
- vieš sa namotivovať a samostatne vzdelávať

Osobnostné predpoklady
  • iniciatívnosť
  • ochota pomáhať (zmysel pre spolupatričnosť)
  • spoľahlivosť
  • trpezlivosť

Informácie o spoločnosti

Kontaktné údaje:

DEPAUL SLOVENSKO, nezisková organizácia
Kapitulská 18
81414 Bratislava-Staré Mesto
Slovensko