Jazykový redaktor (korektor) pre denník Nový Čas

02.08.2020 FPD Media, a.s.
Miesto práce: Prievozská 14
Bratislava
Typ pracovnej ponuky: Korektor
Ponúkaný plat (základná mzda): 850 EUR
Termín nástupu do práce: dohodou (ASAP)
Druh pracovného pomeru: hlavný
Počet voľných miest: 1

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, informácie o pracovnom mieste:

• zabezpečenie jazykovej a štylistickej úpravy textov
• vykonávanie včasných a presných jazykových korektúr aktuálnych i predpracovaných textov
• kontrolovanie a oprava textov jednotlivých vydaní z hľadiska jazykovej a gramatickej správnosti a po stránke štylistickej jednoty
• zabezpečovanie kompletnosti textových súborov adresovaných grafickému oddeleniu
• zabezpečovanie dodania redakčného materiálu v rámci stanoveného časového harmonogramu celého oddelenia a kontrola dodržiavanie termínov

Iné výhody:

Prácu je možné vykonávať aj na živnosť, ale nie z domu - miesto výkonu práce je v sídle redakcie na Prievozskej.

Požiadavky na zamestnanca

Minimálne požadované vzdelanie: stredoškolské s maturitou
Jazykové znalosti: Anglický jazyk (stredne pokročilý - B2)
Slovenský jazyk
Vhodné pre absolventov: Nie

Iné znalosti:

Microsoft Excel, Microsoft Word

- vynikajúca znalosť slovenského jazyka a gramatiky (bude overené na osobnom stretnutí) a záujem o neustále zdokonaľovanie sa v tejto oblasti
- je potrebná odborná skúsenosť s prácou s jazykom, ideálne na podobnej pozícii
- plusom je znalosť anglického jazyka na pokročilej úrovni
- veľmi dobré štylistické schopnosti
- samostatnosť, zmysel pre detail a precíznosť
- ochota neustále sa vzdelávať, vyhľadávať si neznáme slová a slovné väzby a získané poznatky využívať v práci

Informácie o spoločnosti

Charakteristika spoločnosti:

Spoločnosť FPD Media, a. s., je multimediálny vydavateľský dom, ktorý vydáva najčítanejší denník Nový Čas. Vo svojom portfóliu má aj Nový Čas Nedeľa a prílohu Nový Čas Víkend. Do online portfólia vydavateľstva patrí spravodajsko - zábavný portál Čas.sk, ako aj video portál Tivi.sk.

Oblasť pôsobenia:

Služby pre tlač a médiá

Adresa:

FPD Media, a.s.
Palisády 29/A
Bratislava
Slovenská republika
www.cas.sk

Kontaktné údaje:

NC
Palisády 29/A, Bratislava, 81106, Slovenská republika