Ponuky z podobných lokalít

Ponuky z podobných kategórií

  • Miesto práce:
    Mlynská dolina 1, 845 45 Bratislava
  • Ponúkaný plat (základná mzda):
    1300 EUR
    Zobraziť viac
  • Druh pracovného pomeru:
  • Termín nástupu do práce:

Máte výborný prehľad v aktuálnom spoločenskom dianí? Máte mikrofonický hlas, skúsenosti s prácou v médiách a výbornú znalosť slovenského jazyka? Ste novinár/ka telom i dušou? Viete ako má vyzerať dobrá spravodajská reportáž? Rozhlas a televízia Slovenska hľadá skúseného redaktora/novinára, možno hľadáme práve Vás!

NÁPLŇ PRÁCE:
• zbieranie, triedenie, overovanie aktuálnych informácií a ich interpretácia,
• príprava audio-vizuálnych diel do vysielania, prípadne pre internetové portály RTVS,
• príprava autorských príspevkov rôzneho obsahového zamerania,
• nahrávanie rozhovorov, strih a postprodukcia získaných materiálov,
• navrhovanie vlastných tém príspevkov,
• aktívne sledovanie diania na Slovensku a vo svete,
• zodpovednosť za objektívnosť, nestrannosť, vecnú a faktickú správnosť reportáži.

Všeobecne požadované znalosti:

• minimálne 5-ročná redaktorská prax v elektronických médiách,
• mikrofonický hlas bez výslovnostných chýb a bez akcentu či nárečia,
• znalosť spisovnej slovenčiny a štylistiky slovom aj písmom,
• všeobecný spoločenský prehľad na výbornej úrovni,
• znalosť cudzích jazykov – výhoda,
• SŠ alebo VŠ vzdelanie: žurnalistika, masmediálna komunikácia a pod. – výhodou,
• komunikačné zručnosti, reprezentatívne vystupovanie,
• zodpovednosť, spoľahlivosť, profesionalita, kreativita a lojálnosť,
• schopnosť pracovať pod tlakom a v strese.

Požiadavky na zamestnanca

  • Minimálne požadované vzdelanie:
    stredoškolské s maturitou