Projektant napájacích systémov pre železnice

Siemens s.r.o. - Siemens Mobility

Informácie o pracovnom mieste

Miesto práce

Okres Žilina

Náplň práce, informácie o pracovnom mieste

Spoločnosť Siemens Mobility hľadá v Žiline pracovníkov v oblasti projekcie napájacích systémov pre železničnú trakciu do rozširujúceho sa inžinierskeho centra. Inžinierske centrum je súčasťou medzinárodných projektových tímov so zameraním na železničnú dopravu s celosvetovou pôsobnosťou.

Vašou náplňou práce na pozícii projektanta striedavých napájacích zdrojov pre železnice bude:

1. prispôsobovanie, projekcia napájacích systémov ako je trakčná napájacia stanica, dizajn časti veľmi vysokého napätia VVN, vysokého napätia VN a nízkeho napätia NN, návrh spínacích staníc (prostredníctvom interných nástrojov na základe požiadaviek zákazníka navrhnúť riešenie pre traťovú časť napájacieho systému pre železničnú dopravu)

2. návrh rozvádzačov vysokého napätia VN - plynom izolované rozvádzače (GIS) alebo vzduchom izolované rozvádzače (AIS), návrh ochrán

3. návrh rozvádzačov riadenia a ochrán, riadiacich rozvádzačov staníc, AC/DC distribučných rozvádzačov nízkeho napätia

4. prepočty systému z pohľadu požiadaviek na plánovaný výkon, cenu a efektívnosť použitia s ohľadom na konkrétne požiadavky koncového zákazníka, návrh a špecifikácia nabíjačov batérii, striedačov, prepočty doby zálohovania, dimenzovanie káblov, kreslenie prehľadových schém tratí

5. úprava existujúcich systémov podľa zmenených požiadaviek zákazníka

6. spracovanie dokumentácie potrebnej pre daný systém od fázy ponuky až po dokumentáciu potrebnú pre montáž zariadení a dokumentáciu skutočného stavu

Cieľom projektov je modernizovať technológie používané na úpravu a prenos elektrickej energie, ktoré umožnia zníženie strát spôsobených úpravou a prenosom elektrickej energie pričom zvyšujú spoľahlivosť napájania a týmto spôsobom prispejú k zníženiu nákladov na prevádzku železničnej dopravy.

Pre dosiahnutie cieľovej komplexity práce je pripravené dôkladné dlhodobé školenie, ktoré umožní rozvoj a zapracovanie sa do témy aj bez predchádzajúcich praktických skúseností v odbore. Pozícia je vhodná aj pre absolventa bez praxe.

Viac informácií o nás nájdete na: https://www.siemens.com/sk/sk/home/spolocnost/kariera/zilina.html

Potrebné vzdelanie, zručnosti a osobnostné predpoklady

Čo očakávame

Vzdelanie
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Vzdelanie v odbore
Pozície sú vhodné aj pre absolventa bez praxe. Zameranie štúdia v oblasti energetiky je výhodou

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)
Počet rokov praxe
0

Osobnostné predpoklady a zručnosti
Technické znalosti:
Základné znalosti z oblasti elektrotechniky
Znalosti MS Excel
Znalosti AutoCAD

Osobnostné predpoklady:
Spoľahlivosť, systematickosť, stabilita, lojalita, iniciatívnosť, komunikatívnosť, tímovosť, záujem a schopnosť učiť sa, záujem pracovať v medzinárodnom prostredí.

Nice to have
Výhodou sú skúsenosti z práce v odbore.

Čo ponúkame

• 1100 Eur brutto/mesiac + variabilná odmena*Uvedená mzda je definovaná pre absolventov vysokoškolského štúdia. Kandidátom s vyššou úrovňou skúseností, bude seniorita zohľadnená v ponuke.
• Tréningový a rozvojový program (business a pruduktové školenia, e-learning, jazykové kurzy, soft skills tréningy,…)
• Program pre zdravie (wellness, športové aktivity, fitness, doplatok ušlej mzdy pri PN a OČR)
• Skvelý team a teambuildingy
• Extra voľné dni (bridge days, sick days)
• Rodinný program (príspevok pri narodení dieťaťa, odchode na materskú dovolenku, príspevok na škôlku a detské tábory)
• Retention program (príspevok pri pracovnom výročí, životnom jubileu, doplnkové dôchodkové sporenie, zamestnanecké pôžičky)
• Referral employee program (bonus za odporúčanie nového zamestnanca)

Upresnenie platových podmienok

1100 € Brutto/mesiac + Variabilná odmena.

Termín nástupu do práce

dohodou (ASAP)

Druh pracovného pomeru

skrátený úväzok

Požiadavky na zamestnanca

Vhodné pre absolventov

Nie

Nie