Psychológ pre projekt NP DEI III

29.05.2020 Náruč - Pomoc deťom v kríze

Ponuky z podobných kategórií

Miesto práce: Slovensko
Žilinský kraj
okres Žilina
Žilina
Zádubnie 56
01003

Typ pracovnej ponuky: Vzdelávanie a školstvo; Psychológ
Ponúkaný plat (základná mzda): 1000 EUR
Termín nástupu do práce: 1. 9. 2020
Druh pracovného pomeru: hlavný
Počet voľných miest: 1

Informácie o pracovnom mieste

Iné výhody:

nárast mzdy v závislosti od dĺžky praxe
odborné vzdelávanie
práca v dynamickom kolektíve, bez stereotypu
práca v etablovanej mimovládnej organizácii
práca v Centre pre deti s rodiny so špecializovaným programom (zákon 305/20005)
40 dní dovolenky/rok

Informácie pre uchádzača:

Základná zložka mzdy (v hrubom):
1000 € za mesiac

Dátum nástupu:
1. 9. 2020

Dátum pridania ponuky:
1. 6. 2020

Dátum poslednej aktualizácie:
2. 6. 2020

Pracovný a mimopracovný pomer:

pracovný pomer na určitú dobu
počet mesiacov: 28

Pracovná oblasť:

Sociálne služby

Informácie o sprostredkovaní:

Informácie pre záujemcu:Záujemcom, ktorí splnia kvalifikačné kritéria bude presný čas a miesto konania výberového konania oznámené mailom alebo telefonicky.

Náplň (druh) práce
Odborná činnosť so zameraním na prácu s dieťaťom a jeho rodinou počas realizácie výchovného opatrenia v Detskom krízovom centre Náruč na základe plánu sociálnej práce s dieťaťom a jeho rodinu, ktorý je vypracovaný v spolupráci s úradom práce sociálnych vecí a rodiny a to najmä:
- vykonávanie vstupnej a priebežnej psychodiagnostiky dieťaťa a členov jeho rodiny,
- aplikácia psychologických postupov a intervencie pri výkone opatrení SPODaSK v prirodzenom prostredí, v náhradnom prostredí v otvorenom prostredí a v prostredí utvorenom a usporiadanom na výkon opatrení SPODaSK v súlade s účelom neodkladného resp. výchovného opatrenia,
- aplikácia metódy poradenskej psychológie a metódy rodinného poradenstva pri voľbe postupov riešenia sociálnej situácie dieťaťa,
- poskytovanie pomoci a psychologického poradenstva dieťaťu a jeho rodine,
- realizácia vzdelávacích, tréningových a rozvojových programov,
- participácia na zhodnocovaní výchovných opatrení a navrhovaní ďalšieho postupu,
- spolupráca s ostatnými zamestnancami zariadenia a úradmi PSVR,
- spolupráca s viacerými subjektmi a špeciálne konzultácie na účely rozhodovania voľby o opatrení SPODaSK pri riešení sociálnej situácii dieťaťa.
Detské krízové centrum Náruč je Centrom pre deti a rodiny v zmysle zákona 305/2005 so špecializáciu na pomoc deťom so syndrómom CAN (týrané, zneužívané a zanedbávané deti).
Jedná sa o pozíciu v rámci implementácie Národného projektu Podpora deinštitucionalizácie náhradnej starostlivosti III (kód ITMS2014+:312041T237)

Ponúkané výhody

Zdroj: Pracovná ponuka je prevzatá zo stránky Úradov práce.

Požiadavky na zamestnanca

Vhodné pre absolventov: Nie
Vodičský preukaz: B

Požadované vzdelanie

Vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa v odbore psychológia

Dĺžka praxe

aspoň 1 rok

Zručnosti, schopnosti
Vodičské oprávnenie:
  • Skupina B

Všeobecné spôsobilosti:
  • komunikácia (jednanie s ľuďmi)
  • kultivovaný písomný prejav
  • organizovanie a plánovanie práce
  • osobnostný rozvoj
  • samostatnosť

Počítače:
  • Microsoft Outlook - pokročilá
  • Microsoft Word - pokročilá
  • Microsoft Excel - pokročilá
  • Microsoft PowerPoint - pokročilá

Ďalšie požiadavky:

schopnosť pracovať v tíme
práca s deťmi - Detské krízové centrum Náruč je Centrom pre deti a rodiny v zmysle zákona 305/2005 so špecializáciu na pomoc deťom so syndrómom CAN (týrané, zneužívané a zanedbávané deti).

Osobnostné predpoklady
  • empatia
  • ochota pomáhať (zmysel pre spolupatričnosť)
  • analytické myslenie
  • iniciatívnosť
  • pozornosť
  • praktické myslenie
  • vnútorná stabilita