Profesionálny rodič - Detské krízové centrum Náruč

27.07.2020 Náruč - Pomoc deťom v kríze
Miesto práce: Slovensko
okres Žilina
Žilina
Zádubnie 56
01003
Slovensko, Žilinský kraj

Typ pracovnej ponuky: Vzdelávanie a školstvo; Vychovávateľka
Ponúkaný plat (základná mzda): 1000 EUR
Termín nástupu do práce: ihneď
Druh pracovného pomeru: hlavný
Počet voľných miest: 1

Informácie o pracovnom mieste

Iné výhody:

- uvedená mzda pri naplnení kapacity 2 deti v starostivosti + príp. príplatky za obtiažnosť starostlivosti o zverené deti
- podpora odborného tímu
- ďalšie vzdelávanie v danej problematike

Viac na http://naruc.sk/profesionalne-rodiny/

Informácie pre uchádzača:

Základná zložka mzdy (v hrubom):
1000 € za mesiac

Dátum nástupu:
ihneď

Dátum pridania ponuky:
1. 6. 2020

Dátum poslednej aktualizácie:
15. 6. 2020

Pracovný a mimopracovný pomer:

pracovný pomer na neurčitý čas

Pracovná oblasť:

Sociálne služby

Informácie o sprostredkovaní:

Informácie pre záujemcu:Spôsob výberu:
1. individuálny pohovor
2. následná návšteva v mieste trvalého bydliska, ktoré bude miestom výkonu práce za účasti ostatných spoločne bývajúcich rodinných príslušníkov
3. psychologické vyšetrenie pre účely výkonu práce profesionálneho rodiča.

Uchádzač o zaradenie do výberového konania predloží:
a) žiadosť o zaradenie do výberu spolu s motivačným listom (max. rozsah A4),
b) kópiu vysvedčenia, diplomu alebo iného rovnocenného dokladu o najvyššom dosiahnutom vzdelaní,
c) certifikát z prípravy na výkon profesionálneho rodičovstva,
d) čestné vyhlásenie o trestnej bezúhonnosti (vo fáze výberu nahrádza výpis z registra trestov),
e) profesijný štruktúrovaný životopis,
f) čestné vyhlásenie o zdravotnej spôsobilosti,
g) písomný súhlas dotknutej osoby so spracovaním svojich osobných údajov pre účely výberového konania v súlade s ustanoveniami zákona 122/2013 Z.z. o ochrane osobných údajov v znení neskorších predpisov.

Náplň (druh) práce
Profesionálny rodič osobne zabezpečuje v plnom rozsahu po stránke výchovnej, sociálnej, vzdelávacej a zdravotnej 24-hodinovú každodennú starostlivosť o 1-3 deti s nariadenou ústavnou starostlivosťou vo svojom domácom prostredí (miestom výkonu práce je adresa trvalého pobytu profesionálneho rodiča).
Jedná sa o krízovú intervenciu, kde je predpoklad pobytu dieťaťa v rodine 6 mesiacov, max. 1 rok.
Detské krízové centrum Náruč je Centrom pre deti a rodiny v zmysle zákona 305/2005 so špecializáciu na pomoc deťom so syndrómom CAN (týrané, zneužívané a zanedbávané deti).

Ponúkané výhody

Pracovné podmienky

Práca na zmeny:
nepretržitý pracovný režim

Zdroj: Pracovná ponuka je prevzatá zo stránky Úradov práce.

Požiadavky na zamestnanca

Vhodné pre absolventov: Nie
Vodičský preukaz: B

Požadované vzdelanie

Úplné stredné odborné vzdelanie
Úplné stredné všeobecné vzdelanie (gymnázium)
Vyššie odborné vzdelanie
Vysokoškolské vzdelanie prvého stupňa
Vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa

Dĺžka praxe

bez požiadavky na odbornú prax

Zručnosti, schopnosti
Vodičské oprávnenie:
  • Skupina B

Všeobecné spôsobilosti:
  • komunikácia (jednanie s ľuďmi)
  • pružnosť v myslení (adaptabilita, flexibilita, improvizačné spôsobilosti)
  • osobnostný rozvoj

Počítače:
  • Microsoft Word - elementárna
  • Microsoft Outlook - elementárna
  • Internet - elementárna

Ďalšie požiadavky:

Pozitívny vzťah k deťom, skúsenosti s výchovou detí (vítané sú zvlášť s výchovou detí zo znevýhodneného prostredia), chuť získavať nové skúsenosti a hľadať nové riešenia, vnútorná stabilita, spoľahlivosť, zodpovednosť, flexibilita, odolnosť voči záťaži.
Dobré rodinné zázemie a súhlasný postoj členov rodiny žijúcich v spoločnej domácnosti nutnosťou!
Potvrdenie o absolvovanej príprave na profesionálne vykonávanie náhradnej starostlivosti (ku dňu nástupu do zamestnania je absolvovanie tohto vzdelávania podmienkou) + psychickej spôsobilosti.
Pedagogické vzdelanie vítané.
Bydlisko (miesto výkonu práce) do 30 km od Žiliny.

Osobnostné predpoklady
  • praktické myslenie
  • trpezlivosť
  • spoľahlivosť
  • empatia
  • komunikatívnosť
  • vnútorná stabilita

Informácie o spoločnosti

Kontaktné údaje:

Náruč - Pomoc deťom v kríze
Zádubnie 56
01003 Žilina
Slovensko
Tel: +421911240822