Záhradník

18.06.2020 SLOVENSKÝ ZVÄZ VČELÁROV

Ponuky z podobných kategórií

Miesto práce: Slovensko
Bratislavský kraj
okres Senec
Kráľová pri Senci
90050

Senec
Typ pracovnej ponuky: Poľnohospodárstvo a lesné hospodárstvo; Záhradník
Ponúkaný plat (základná mzda): 900 EUR
Termín nástupu do práce: ihneď
Druh pracovného pomeru: hlavný
Počet voľných miest: 1

Informácie o pracovnom mieste

Iné výhody:

Stravné lístky v hodnote 4€ + doplatok zo sociálneho fondu

Informácie pre uchádzača:

Základná zložka mzdy (v hrubom):
900 € za mesiac

Dátum nástupu:
ihneď

Dátum pridania ponuky:
27. 5. 2020

Dátum poslednej aktualizácie:
27. 5. 2020

Pracovný a mimopracovný pomer:

pracovný pomer na neurčitý čas

Pracovná oblasť:

Poľnohospodárstvo, záhradníctvo, rybolov a veterinárstvo

Náplň (druh) práce
- samostatne vykonávať odborné pracovné operácie pri vysádzaní priesad, sadiva, stromov, krov na stanovište podľa plánu – vrátane realizácie sadbových úprav;
- vykonávať všetky odborné práce pri pestovaní, ochrane a zbere záhradníckych plodín v agrotechnických termínoch
- pripraviť náradie, stroje a zariadenia pre pracovný proces, nastaviť základné parametre, preskúšať funkcie strojov, obsluhovať záhradnícke stroje, malú mechanizáciu, vykonať základnú údržbu a bežné opravy náradia v záhradníckej výrobe a pri spracovaní záhradných výrobkov;
- rozoznať jednotlivé druhy hnojív, dávkovať hnojivá, pripravovať komposty, záhradnícke zeminy, substráty;
- vykonať základnú prípravu pôdy pred sejbou a kultivačné práce pri použití ručného náradia, a malej záhradnej mechanizácie;
- poznať základné druhy záhradníckych rastlín, rozoznať ich, v rôznych štádiách rastu a vývinu, upraviť ich pred výsevom a vysádzaním;
- zvládnuť technologický postup pri dopestovaní priesady a sadby, vrátane presádzania a rozsadzovania;
- vykonávať základné zememeračské práce na pozemku;
- používať a čítať sadovnícke značky v projektovej dokumentácii;
- vypočítať spotrebu sadby na plochu,
- ošetrovať rastliny po výsadbe a počas vegetácie, zavlažovať rastliny, vykonať chemickú ochranu, ošetrovať rastliny vyštipovaním a zaštipovaním;
- zakladať trávniky, ošetrovať ich, kosiť trávniky;
- vykonať zber záhradníckych produktov, triediť, vážiť, upravovať pre trh a expedíciu, ovládať techniku predaja;
- ovládať vedenie prvotnej evidencie o vykonanej práci, spotrebe materiálu, vie vykonať cenovú kalkuláciu pri predaji záhradníckych výrobkov, prác;
- pracovať bezpečne, udržiavať pracovisko v poriadku, dbať o estetiku pracovného prostredia, šetriť materiálom a surovinami;
- vykonávať odborne ďalšie špecifické práce.

Ponúkané výhody

Pracovné podmienky
Pracovný čas:
od 7:00
do 15:30

Práca na zmeny:
jednozmenný pracovný režim

Zdroj: Pracovná ponuka je prevzatá zo stránky Úradov práce.

Požiadavky na zamestnanca

Vhodné pre absolventov: Nie
Vodičský preukaz: B, T

Požadované vzdelanie

Úplné stredné odborné vzdelanie

Dĺžka praxe

aspoň 3 roky

Zručnosti, schopnosti
Vodičské oprávnenie:
  • Skupina B
  • Skupina T

Všeobecné spôsobilosti:
  • fyzická zdatnosť
  • manuálna zručnosť

Počítače:
  • Internet - elementárna
  • Microsoft Word - elementárna
  • Microsoft Excel - elementárna

Ďalšie požiadavky:

- vie spolupracovať s ľuďmi na dosiahnutie spoločných cieľov, preberať zodpovednosť za vlastnú prácu;
- má byť presný, logicky mysliaci, kreatívny, flexibilný;
- vie zaujímať správny a racionálny postoj k riešeniu problémov, rozhodne a rozvážne konať.
- vodičský preukaz B, oprávnenie na používanie motorovej záhradnej techniky alebo motorových vozíkov, vodičské oprávnenie T

Nevyhnutnou súčasťou žiadosti o zamestnanie je pripojenie životopisu. Zamestnávateľ osloví k pohovoru len vhodných uchádzačov na pracovnú pozíciu.
Miesto uskutočnenia pohovoru: Slovenský zväz včelárov, Svrčia 14, Bratislava (v blízkosti zastávky Botanická záhrada, Molecova), možnosť parkovať pred budovou.