Administrátor webových portálov

26.06.2020 Slovenská národná knižnica

Ponuky z podobných kategórií

Miesto práce: Slovensko
Žilinský kraj
okres Martin
Martin
Nám. J.C.Hronského 1
03601

Typ pracovnej ponuky: Informatika - správa systémov; Systémový administrátor
Ponúkaný plat (základná mzda): 727 EUR
Termín nástupu do práce: ihneď
Druh pracovného pomeru: hlavný
Počet voľných miest: 1

Informácie pre uchádzača:

Základná zložka mzdy (v hrubom):
727 € za mesiac

Dátum nástupu:
ihneď

Dátum pridania ponuky:
25. 5. 2020

Dátum poslednej aktualizácie:
25. 5. 2020

Pracovný a mimopracovný pomer:

pracovný pomer na neurčitý čas

Pracovná oblasť:

IT a telekomunikácie

Informácie o sprostredkovaní:

Informácie pre záujemcu:- prácu v prostredí reprezentatívnej, národnej, kultúrnej inštitúcie s medzinárodnými vzťahmi
- priestor na sebarealizáciu a podporu ďalšieho odborného rozvoja
- pružnú pracovnú dobu, t.j. flexibilný začiatok a koniec pracovnej doby
- 1 týždeň dovolenky nad rámec Zákonníka práce
- príspevok na stravovanie nad rámec Zákonníka práce
- príspevok na regeneráciu pracovnej sily

Náplň (druh) práce
-vykonávate poradenskú, metodickú a konzultačnú činnosť v oblasti -automatizácie knižnično-informačných procesov, v nadväznosti na webové aplikácie,
-podieľate sa na školení knižnično-informačných pracovníkov,
-vykonávate funkciu webového administrátora knižnično-informačných systémov,
-správa webových portálov po obsahovej a technickej stránke,
-prevzatie a oboznámenie sa s jestvujúcimi systémami, ich analýza,
-príprava, tvorba a prechod na nové web portály (nový dizajn, funkcionalita firemných web portálov),
-implementácia existujúceho obsahu webových portálov z pôvodného do novovytvoreného,
-spolu-podieľate sa na tvorbe technologických postupov pri spracovaní dokumentov pre webové aplikácie,
-vykonávate funkciu správcu webových aplikácií určených pre publikovanie digitálnych objektov z fondov SNK,
-zabezpečujete prevádzkyschopnosť nosných webových aplikácií a internetových stránok pre publikovanie digitálnych objektov z fondov SNK,
zabezpečuje prevádzkyschopnosť, manažovanie webových aplikácií a internetových stránok SNK – úprava,
-aktualizácia, údržba,
-testovanie webových aplikácií s cieľom zefektívniť ich použiteľnosť,
-optimalizovanie chodu web stránok zmenou technických parametrov,
-monitorovanie, riešenie vzniknutých problémov,
-tvorba technickej dokumentácie,
-spolupráca s autormi textov, grafikmi a web dizajnérmi,
-vykonávať poradenskú, metodickú a konzultačnú činnosť v oblasti webového obsahu,
podieľať sa na príprave technologických návrhov a riešení pre IKT infraštruktúru SNK,
-sleduje technologické trendy vo svete a aplikuje ich v infraštruktúre SNK,
-dohliadať nad použitými technológiami a štandardami,
-dodržiavať bezpečnostné opatrenia pri zabezpečovaní webových portálov, uchovávaní administrátorských hesiel a mlčanlivosti o dátach SNK v zmysle Zákona č. 18/2018 Z.z. o ochrane osobných údajov.

Pracovné podmienky
Pracovný čas:
od 7:00
do 15:00

Zdroj: Pracovná ponuka je prevzatá zo stránky Úradov práce.

Požiadavky na zamestnanca

Vhodné pre absolventov: Nie

Požadované vzdelanie

Úplné stredné odborné vzdelanie

Zručnosti, schopnosti
Cudzie jazyky:
  • anglický - elementárna: A1 a A2

Počítače:
  • Microsoft Word - pokročilá
  • Microsoft Excel - vysoká
  • HTML - pokročilá
  • Javascript - pokročilá
  • MySQL - pokročilá

Ďalšie požiadavky:

- CSS - pokročilé
- MariaDB - pokročilý
- Joomla - pokročilý
- Google AdWords - pokročilý
- Google Analytics - pokročilý
schopnosť samostatne riešiť pracovné úlohy,
dobré komunikačné schopnosti,
zodpovednosť, spoľahlivosť, dobré organizačné schopnosti.

Osobnostné predpoklady
  • komunikatívnosť
  • analytické myslenie
  • spoľahlivosť