Direct Materials Buying Support Analyst

17.05.2020 Mondelez European Business Services Centre s. r. o.

Ponuky z podobných kategórií

Miesto práce: Slovensko
Bratislavský kraj
okres Bratislava
Bratislava-Petržalka
Digital Park III, Einsteinova 19
85101

Bratislava
Typ pracovnej ponuky: Ľudské zdroje a personalistika; Administratívny pracovník, Databázový analytik
Ponúkaný plat (základná mzda): 1100 EUR
Termín nástupu do práce: ihneď
Druh pracovného pomeru: hlavný
Počet voľných miest: 1

Informácie o pracovnom mieste

Iné výhody:

- Performance annual bonus payment, yearly salary review based on performance
- Cafeteria (sports, relax venue, culture, travelling opportunities, language courses), free drinks and fruit in the workplace, meal vouchers fully covered by employer, free company products, company gym
- Flexible working hours, extra holidays, financial contribution to wedding, childbirth and retirement, service awards, life insurance, contribution to education, supplementary pension fund, company parties and team events
- Selected positions: Company car, cell phone
- Cooperative and strong team environment
- International environment and further career progression
- Constant virtual and F2F learning opportunities

Informácie pre uchádzača:

Základná zložka mzdy (v hrubom):
1100 € za mesiac

Dátum nástupu:
ihneď

Dátum pridania ponuky:
17. 2. 2020

Dátum poslednej aktualizácie:
17. 2. 2020

Pracovný a mimopracovný pomer:

pracovný pomer na neurčitý čas

Pracovná oblasť:

Personalistika, administratíva a služby zákazníkomPotravinárstvo

Informácie o sprostredkovaní:

Informácie pre záujemcu:At Mondelez we take your data privacy seriously. Mondelez is committed to process any personal data we collect in full transparency, in accordance with applicable laws and regulations, in order to ensure the accuracy, confidentiality and security of your data. Therefore all applications need to be submitted via https://careers.mondelezinternational.com/. Application documents sent directly to email address will not be processed.

Náplň (druh) práce
Main responsibilities:

- Providing high quality Buying Support services to the Procurement Organization
- Performing administrative contract/purchase order creation and maintaining all required actions in SAP
- Logging support queries accurately and in detail in internal system (e.g. user information, source of queries, description of problem and solution)
- Analyzing and reporting exceptions and offering recommendations for improvements
- Managing relationships with internal stakeholders and clients
- Ensuring sustainable continuous improvement process

To apply, please click link below:

Ponúkané výhody

Zdroj: Pracovná ponuka je prevzatá zo stránky Úradov práce.

Požiadavky na zamestnanca

Vhodné pre absolventov: Nie

Požadované vzdelanie

Vyššie odborné vzdelanie

Dĺžka praxe

bez požiadavky na odbornú prax

Zručnosti, schopnosti
Cudzie jazyky:
  • anglický - pokročilá: B1 a B2

Počítače:
  • SAP - elementárna

Ďalšie požiadavky:

- Fluent level of English, at least B2
- Good knowledge of MS Office, especially Excel
- Knowledge of SAP will be an asset
- Great communication skills and proactive approach
- Excellent organizational and prioritizing skills