ČSOB

Špecialista pre modely úverového rizika - junior pre ČSOB Bratislava

Československá obchodná banka, a.s.

Informácie o pracovnom mieste

Miesto práce

Bratislava

Náplň práce, informácie o pracovnom mieste

Láka ťa tvorba štatistických modelov, práca s dátami, máš analytické myslenie, metodika s legislatívou ťa nedesí, chcel(a) by si sa dozvedieť viac o fungovaní našej banky a prispieť k tomu aby bolo efektívnejšie a lepšie? Ak si na väčšinu týchto otázok odpovedal(a) kladne, potom do nášho mladého tímu modelárov hľadáme práve teba. Tvojou náplňou práce bude:
*pripravovať dátové vzorky pre účely vývoja modelov úverového rizika (PD, LGD, EAD),
*analyzovať, modelovať a predikovať očakávanú a neočakávanú stratu z úverov poskytnutých pre korporátnu a retailovú klientelu, vyhodnocovať rizikovosť klientov žiadajúcich o úverové produkty, nastavovať pravidlá schvaľovacieho procesu, implementovať a testovať implementácie modelov do lokálnych systémov,
*spolupracovať s kolegami naprieč spoločnosťou na rôznych projektoch,
*vytvárať reporty a ad-hoc analýzy pre lokálny manažment, materskú spoločnosť či Národnú banku Slovenska.

Upresnenie platových podmienok

od 1 100 € brutto

Benefity a ďalšie výhody

základná mzda od 1 100 € brutto, finálna mzda je závislá od individuálnych schopností a skúseností vybraného kandidáta

príležitosť pracovať v stabilnej finančnej nadnárodnej skupine
motivujúce finančné ohodnotenie zohľadňujúce aj individuálne výsledky
možnosť kariérneho rastu v rámci celej finančnej skupiny
5 dní voľna naviac po jednom roku zamestnania
zvýhodnenia na produktoch ČSOB FS
príspevok na DDS a životné poistenie
pracovná zmluva sa štandardne uzatvára na dobu určitú – 1 rok. Po jej ukončení sa pracovný pomer predĺži na dobu neurčitú. #LI-TF

Druh pracovného pomeru

plný úväzok

Informácie pre uchádzača

Ďakujeme všetkým uchádzačom za prejavený záujem. Po starostlivom posúdení všetkých žiadostí budeme kontaktovať iba uchádzačov postupujúcich do ďalšieho kola. Ďakujeme za pochopenie.

Požiadavky na zamestnanca

Minimálne požadované vzdelanie

vysokoškolské II. stupňa

Všeobecne požadované znalosti

*VŠ vzdelanie (ideálne ekonomická a finančná matematika, manažérska matematika alebo iná špecializácia so znalosťou matematickej štatistiky)
*znalosť štatistických metód
*aktívna znalosť anglického jazyka
*schopnosť analytického a logického myslenia
*schopnosť identifikovať problém, aktívne pristúpiť k hľadaniu možných riešení a dotiahnuť ich do konca
*tvorivosť, iniciatívnosť, snaha predkladať vlastné názory a vízie prax s analýzou dát alebo tvorbou štatistických modelov (SQL, MS Access, SAS, SPSS alebo iné) výhodou prax v bankovom sektore v oblasti riadenia úverového rizika výhodou pozícia vhodná aj pre absolventa

Vhodné pre absolventov

Nie

Nie