Inžinier pre SCADA systémy napájania trakčných vedení a monitorovanie infraštruktúry

Siemens s.r.o. - Siemens Mobility

Informácie o pracovnom mieste

Miesto práce

Okres Žilina; Žilina

Náplň práce, informácie o pracovnom mieste

Spoločnosť Siemens Mobility hľadá v Žiline pracovníka na pozíciu Inžinier pre SCADA systémy napájania trakčných vedení a monitorovanie infraštruktúry do rozširujúceho sa inžinierskeho centra.

Inžinierske centrum je súčasťou medzinárodných projektových tímov so zameraním na železničnú dopravu s celosvetovou pôsobnosťou.

Vašou náplňou práce bude:
- projektovanie, inžiniering a testovanie projektov SCADA pre napájanie trakčných vedení a monitorovanie infraštruktúry
- príprava projektovej dokumentáciu a výkresov
- práca v medzinárodnom inžinierskom tíme a úzka spolupráca s ďalšími oddeleniami (predaj, projektový manažment, regionálne jednotky...)
- spolupráca pri internom a externom uvedení produktu do prevádzky a školení zákazníkov
- spolupráca na technickom odhade náročnosti projektu pri zohľadnení technických špecifikácii daného projektu
- vykonanie práce s prihliadnutím na dátumy a náklady

V rámci našich projektov implementujeme systémy riadenia napájacích systémov trakčných vedení založené na SCADA platforme WinCC OA (SIMATIC WinCC Open Architecture). Samotná implementácia je realizovaná v prostredí WinCC OA pomocou vizuálnych nástrojov (grafický editor GEDI) a interného skriptovacieho jazyka Control (jazyk podobný jazyku C).

Pre dosiahnutie cieľovej komplexity práce je pripravené dôkladné dlhodobé školenie, ktoré umožní rozvoj a zapracovanie sa do témy aj bez predchádzajúcich praktických skúseností v odbore. Pozícia je vhodná aj pre absolventa bez praxe.

Viac informácií o nás nájdete na: https://www.siemens.com/sk/sk/home/spolocnost/kariera/zilina.html

Potrebné vzdelanie, zručnosti a osobnostné predpoklady

Čo očakávame

Vzdelanie
vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Vzdelanie v odbore
technické zameranie (energetika, automatizácia, informatika)

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Mierne pokročilý (B1)
Počet rokov praxe
0

Osobnostné predpoklady a zručnosti
Požadujeme:
- záujem o IT a PC technológiu a vizualizačné systémy
- záujem o komunikačnú, sieťovú a prenosovú technológiu
- záujem o napájacie systémy a ich riadenie
- dobrú znalosť anglického jazyka
- orientáciu na výsledky, organizačné schopnosti, asertivitu a komunikačné zručnosti, motiváciu a nadšenie
- školenie v podobných oblastiach práce a záujem o projekty týkajúce sa softvéru

Osobnostné predpoklady:
- spoľahlivosť
- zodpovednosť
- systematickosť
- zmysel pre detail
- trpezlivosť
- schopnosť pracovať samostatne aj v tíme

Váš životopis prosím zašlite aj v anglickej verzii.

Čo ponúkame

• 1000 Eur brutto/mesiac + variabilná odmena** Uvedená mzda je definovaná pre kandidátov s juniorskými skúsenosťami. Kandidátom s vyššou úrovňou skúseností, bude seniorita zohľadnená v ponuke.
• Tréningový a rozvojový program (business a pruduktové školenia, e-learning, jazykové kurzy, soft skills tréningy,…)
• Skvelý team a teambuildingy
• Extra voľné dni (bridge days, sick days)
• Program pre zdravie (wellness, športové aktivity, fitness, doplatok ušlej mzdy pri PN a OČR)
• Rodinný program (príspevok pri narodení dieťaťa, odchode na materskú dovolenku, príspevok na škôlku a detské tábory)
• Retention program (príspevok pri pracovnom výročí, životnom jubileu, doplnkové dôchodkové sporenie, zamestnanecké pôžičky)
• Referral employee program (bonus za odporúčanie nového zamestnanca)

Ponúkaný plat

1000 EUR

Upresnenie platových podmienok

+ variabilná odmena

Termín nástupu do práce

dohodou (ASAP)

Druh pracovného pomeru

plný úväzok

Požiadavky na zamestnanca

Minimálne požadované vzdelanie

vysokoškolské I. stupňa (bakalárske)

Vhodné pre absolventov

Nie

Nie