BIM (Building information modeling)

Siemens s.r.o. - Siemens Mobility

Informácie o pracovnom mieste

Miesto práce

Okres Žilina; Žilina

Pozícia / odvetvie

Reality a stavebníctvo; Architekt

Náplň práce, informácie o pracovnom mieste

Inžinierske centrum spoločnosti Siemens v Žiline sa podieľa na medzinárodných projektoch v oblasti železničnej dopravy. Do nášho tímu v Žiline hľadáme pracovníkov na pozíciu BIM (Building information modeling).

Náplňou práce je napríklad konverzia digitálnych fotografii do grafických toolov ako je AutoCad alebo Bentley, kde sa následne v 2D alebo 3D prostredí dokresľuje možný vzhľad nových staničných budov, stavadiel, koľajísk atď. Zároveň sa realizujú aj vlastné návrh pre potenciálnych zákazníkov. Všetky tieto návrhy slúžia ako podklady pre Bid- management.

Požadujeme:

  • znalosť grafických toolov v 2D alebo 3D
  • cestovanie počas prvého roka (približne 50% pracovného času)

Na pozícii je plánované školenie na interné tooly, ktoré sa popri CAD systémoch používajú na 2D, resp. 3D modelovanie. Školenie bude prebiehať nie len v našom kompetenčnom centre ale aj u partnerov v Nemecku.

a je vhodná aj pre junior architektov, ktorí si chcú rozšíriť technologické znalosti a spolupodieľať sa na medzinárodných projektov v rámci celého sveta.

Viac informácií o nás nájdete na: https://www.siemens.com/sk/sk/home/spolocnost/kariera/zilina.html">https://www.siemens.com/sk/sk/home/spolocnost/kariera/zilina.html

Váš životopis prosím zašlite aj v anglickej verzii.

Potrebné vzdelanie, zručnosti a osobnostné predpoklady

Vzdelanie

vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore
technické

Prax: 2 roky

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2), Nemecký jazyk je výhodou

Osobnostné predpoklady a zručnosti
Spoľahlivosť, zodpovednosť, systematickosť, zmysel pre detaily, trpezlivosť, schopnosť pracovať samostatne aj v tíme.
Vhodný kandidát musí mať analytické a technické myslenie, schopnosť navrhovať nové, ako aj optimalizovať existujúce riešenia a vedieť sa samostatne rozhodovať.

Čo ponúkame

Platové ohodnotenie

• 1200 € brutto/mesiac + variabilná odmena

Uvedená mzda je definovaná pre kandidátov s juniorskými skúsenosťami. Kandidátom s vyššou úrovňou skúseností, bude seniorita zohľadnená v ponuke.

• Tréningový a rozvojový program (business a produktové školenia, e-learning, jazykové kurzy, soft skills tréningy,…)
• Skvelý team a teambuildingy
• Extra voľné dni (bridge days, sick days)
• Program pre zdravie (wellness, športové aktivity, fitness, doplatok ušlej mzdy pri PN a OČR)
• Rodinný program (príspevok pri narodení dieťaťa, odchode na materskú dovolenku, príspevok na škôlku a detské tábory)
• Retention program (príspevok pri pracovnom výročí, životnom jubileu, doplnkové dôchodkové sporenie, zamestnanecké pôžičky)
• Referral employee program (bonus za odporúčanie nového zamestnanca)

Upresnenie platových podmienok

1200 € brutto/mesiac + variabilná odmena

Termín nástupu do práce

dohodou (ASAP)

Druh pracovného pomeru

plný úväzok

Požiadavky na zamestnanca

Vhodné pre absolventov

Nie

Nie