Konštruktér trakčných vedení

Siemens s.r.o. - Siemens Mobility

Informácie o pracovnom mieste

Miesto práce

Okres Žilina; Žilina

Náplň práce, informácie o pracovnom mieste

Spoločnosť Siemens Mobility hľadá v Žiline pracovníka na pozíciu Konštruktér do rozširujúceho sa inžinierskeho centra.

Inžinierske centrum je súčasťou medzinárodných projektových tímov so zameraním na železničnú dopravu s celosvetovou pôsobnosťou.

Práca na projektoch v oblasti železničnej zabezpečovacej techniky je organizovaná na základe vopred definovaných procesov, v rámci ktorých je potrebné nielen vykonávať činnosti zodpovedajúce jednotlivým procesným krokom, ale aj spravovať projektové požiadavky, dokumentáciu a ostatné podklady potrebné pre realizáciu projektu.

Medzi hlavné činnosti Konštruktéra patrí:

 • špecifikácia a výber komponentov trolejového vedenia (systémová integrácia).

• komunikácia so zákazníkmi, dodávateľmi a interne

• vytváranie výkresov v AutoCAD Mechanical 2011, správa dokumentov v SAPe.

• komunikácia subdodávateľmi kvôli objasneniu a koordinácii

• výpočet nákladov na inžinierstvo a hardvér a sledujete balíky inžinierskych prác z hľadiska termínov a nákladov.

• Veľmi dobrá znalosť 2D a 3D programov (napr. AutoCAD a Creo / Siemens NX)

Pracovná pozícia vyžaduje dôkladné 3 mesačné školenie  v Nemecku. Školenie umožní rozvoj a zapracovanie sa do témy a je vykonávané v časových intervaloch po dohode so zamestnancom.

Potrebné vzdelanie, zručnosti a osobnostné predpoklady

Čo očakávame

Vzdelanie
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Odbor: strojárstvo, mechatronika

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Počet rokov praxe
0

Osobnostné predpoklady a zručnosti

Technické znalosti:

Veľmi dobrá znalosť 2D a 3D programov (napr. AutoCAD a Creo / Siemens NX)

Osobnostné predpoklady:

Iniciatíva, organizačné schopnosti, analytické schopnosťi a tímový hráč, oreintácia na kvalitu, výsledky a zákazníka.

Nice to have:

• znalosti v oblasti strojárstva a projektového riadenia, v

• počiatočné skúsenosti v oblasti oceľových konštrukcií, technológie zvárania a projektovania zariadení.

Čo ponúkame

• 1200 Eur brutto/mesiac + variabilná odmena* Uvedená mzda je definovaná pre kandidátov s juniorskými skúsenosťami. Kandidátom s vyššou úrovňou skúseností, bude seniorita zohľadnená v ponuke.
• Tréningový a rozvojový program (business a produktové školenia, e-learning, jazykové kurzy, soft skills tréningy,…)
• Skvelý team a teambuildingy
• Extra voľné dni (bridge days, sick days)
• Program pre zdravie (wellness, športové aktivity, fitness, doplatok ušlej mzdy pri PN a OČR)
• Rodinný program (príspevok pri narodení dieťaťa, odchode na materskú dovolenku, príspevok na škôlku a detské tábory)
• Retention program (príspevok pri pracovnom výročí, životnom jubileu, doplnkové dôchodkové sporenie, zamestnanecké pôžičky)
• Referral employee progr
am (bonus za odporúčanie nového zamestnanca)

Ponúkaný plat

1200 EUR

Upresnenie platových podmienok

+ variabilná odmena

Termín nástupu do práce

dohodou (ASAP)

Druh pracovného pomeru

plný úväzok

Požiadavky na zamestnanca

Minimálne požadované vzdelanie

vysokoškolské I. stupňa (bakalárske)

Vhodné pre absolventov

Nie

Nie