Inžinier pre oblasť dátových a komunikačných sietí

Siemens s.r.o. - Siemens Mobility

Informácie o pracovnom mieste

Miesto práce

Okres Žilina; Žilina

Náplň práce, informácie o pracovnom mieste

Inžinierske centrum spoločnosti Siemens Mobility v Žiline sa podieľa na medzinárodných projektoch v oblasti železničnej dopravy. Do nášho tímu hľadáme pracovníkov na pozíciu Inžinier pre oblasť dátových a komunikačných sietí.

Inžinier pre oblasť dátových a komunikačných sietí je členom projektového realizačného tímu, ktorého cieľom je implementovať komunikačné a informačné systémy v rámci železničnej infraštruktúry (na staniciach, medzi stanicami, vlakmi a riadiacimi centrami a pod.) a to prevažne v projektoch metier a príbuznej hromadnej dopravy.

Náplňou práce inžiniera pre oblasť dátových a komunikačných sietí je v spolupráci s projektovým tímom navrhnúť a realizovať sieťové riešenie na základe požiadaviek na dátové a komunikačné spojenia a to hlavne špecifikovať, navrhnúť a realizovať:

·         parametre riešenia, sieťovú štruktúru a topológiu

·         rozhrania na jednotlivé systémy v sieti

·         sieťové komponenty

·         priradenie IP-adries,

·         spôsob zabezpečenia siete

·         sieťový manažment.

Súčasťou práce je aj návrh testovacieho prostredia a jeho realizácia v testovacom laboratóriu, definícia testovacích prípadov a na ich základe otestovanie celej konfigurácie.

Okrem práce na pracovisku a v laboratóriu sa sieťový inžinier zúčastňuje aj oživenia systému v mieste inštalácie (napr. v technologickej a riadiacej miestnosti metra a na jeho trati) pred uvedením do živej prevádzky a riešenia problémov, ktoré sa počas realizácie vyskytnú.

Práca vyžaduje istú mieru cestovania – spravidla jedno- až dvojtýždňové cesty na miesto, kde sa projekt u zákazníka realizuje, ktoré môže byť kdekoľvek na svete alebo do niektorého pracoviska spoločnosti Siemens.

Súčasťou práce je aj písanie odpovedajúcej dokumentácie.

Inžinier sietí úzko spolupracuje s ostatnými členmi projektového tímu.

Všetkým novoprijatým pracovníkom bude zabezpečené dôkladné zaškolenie.

Požiadavky na zamestnanca

Požadované vzdelanie

vysokoškolské II. stupňa, vysokoškolské I. stupňa

Zameranie, odbor:
telekomunikácie, IT, elektrotechnické, technické

Znalosti

Jazykové znalosti:
Anglický jazyk

Skúsenosti
K práci sú potrebné praktické skúsenosti a zručnosti v oblasti počítačových sietí, IP konfigurácie a všeobecne IT a dobré ovládanie výpočtovej techniky až na úroveň operačného systému.

Výhodou sú skúsenosti z práce v technickej oblasti, z testovania, písania technickej dokumentácie a navrhovania technických riešení.

Osobnostné predpoklady
Spoľahlivosť, systematickosť, samostatnosť, flexibilita, analytické a technické myslenie, schopnosť hľadať chyby a porovnávať ich s požiadavkami, iniciatívnosť, komunikatívnosť, záujem a schopnosť učiť sa, záujem pracovať v medzinárodnom prostredí.

Ponúkame:
• 1000 Eur brutto/mesiac + variabilná odmena *Seniorita kandidáta bude zohľadnená v ponuke.
• Tréningový a rozvojový program (business a produktové školenia, e-learning, jazykové kurzy, soft skills tréningy,…)
• Program pre zdravie (wellness, športové aktivity, fitness, doplatok ušlej mzdy pri PN a OČR)
• Skvelý team a teambuildingy
• Extra voľné dni (bridge days, sick days)
• Rodinný program (príspevok pri narodení dieťaťa, odchode na materskú dovolenku, príspevok na škôlku a detské tábory)
• Retention program (príspevok pri pracovnom výročí, životnom jubileu, doplnkové dôchodkové sporenie, zamestnanecké pôžičky)
• Referral employee program (bonus za odporúčanie nového zamestnanca)

Ponúkaný plat

1000 EUR

Upresnenie platových podmienok

+ variabilná odmena

Termín nástupu do práce

dohodou (ASAP)

Druh pracovného pomeru

plný úväzok

Minimálne požadované vzdelanie

vysokoškolské I. stupňa (bakalárske)

Vhodné pre absolventov

Nie

Nie