Inžinier pre SCADA systémy riadenia staníc (WinCC OA)

Siemens s.r.o. - Siemens Mobility

Informácie o pracovnom mieste

Miesto práce

Okres Žilina; Žilina

Náplň práce, informácie o pracovnom mieste

Spoločnosť Siemens Mobility hľadá v Žiline pracovníka na pozíciu Inžinier pre SCADA systémy riadenia staníc do rozširujúceho sa inžinierskeho centra.

Inžinierske centrum je súčasťou medzinárodných projektových tímov so zameraním na železničnú dopravu s celosvetovou pôsobnosťou.

V rámci našich projektov implementujeme systémy riadenia staníc metier založené na SCADA platforme WinCC OA (SIMATIC WinCC Open Architecture).

Samotná implementácia je realizovaná v prostredí WinCC OA pomocou vizuálnych nástrojov (grafický editor GEDI) a interného skriptovacieho jazyka Control (jazyk podobný jazyku C) a jej súčasťou sú aj niektoré z nasledovných činnosti:

• analýza požiadaviek, funkčnej špecifikácie a ostatných vstupných podkladov
• parametrizácia dát a implementácia funkčných blokov v prostredí WinCC OA
• spracovanie dát z externých zdrojov
• príprava testov a testovanie jednotlivých častí systému
• zhotovenie technickej dokumentácie
• oživovanie a testovanie systému priamo v riadiacom centre staníc
• analýza a riešenie problémov z testovacej alebo živej prevádzky

Vhodný kandidát musí mať analytické a technické myslenie, schopnosť navrhovať nové, ako aj optimalizovať existujúce riešenia a vedieť sa samostatne rozhodovať.

Projektová práca je organizovaná v medzinárodnom tíme, členovia tímu komunikujú v rámci svojho tímu ako aj s ostatnými internými a externými ľuďmi zapojenými do projektu a to spravidla v anglickom jazyku.

Všetkým novoprijatým pracovníkom bude zabezpečené dôkladné zaškolenie.

Viac informácií o nás nájdete na: https://www.siemens.com/sk/sk/home/spolocnost/kariera/zilina.html

Potrebné vzdelanie, zručnosti a osobnostné predpoklady

Čo očakávame

Vzdelanie
stredoškolské s maturitou
nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Vzdelanie v odbore
technické zameranie (IT, riadenie, automatizácia, telekomunikácie, elektrotechnika a pod.)

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)
Počet rokov praxe
0

Osobnostné predpoklady a zručnosti
Spoľahlivosť, zodpovednosť, systematickosť, zmysel pre detaily, trpezlivosť, schopnosť pracovať samostatne aj v tíme.

Váš životopis prosím zašlite aj v anglickej verzii.

Čo ponúkame

• 1000 Eur brutto/mesiac + variabilná odmena** Uvedená mzda je definovaná pre kandidátov s juniorskými skúsenosťami. Kandidátom s vyššou úrovňou skúseností, bude seniorita zohľadnená v ponuke.
• Tréningový a rozvojový program (business a pruduktové školenia, e-learning, jazykové kurzy, soft skills tréningy,…)
• Skvelý team a teambuildingy
• Extra voľné dni (bridge days, sick days)
• Program pre zdravie (wellness, športové aktivity, fitness, doplatok ušlej mzdy pri PN a OČR)
• Rodinný program (príspevok pri narodení dieťaťa, odchode na materskú dovolenku, príspevok na škôlku a detské tábory)
• Retention program (príspevok pri pracovnom výročí, životnom jubileu, doplnkové dôchodkové sporenie, zamestnanecké pôžičky)
• Referral employee program (bonus za odporúčanie nového zamestnanca)

Ponúkaný plat

1000 EUR

Upresnenie platových podmienok

+ variabilná odmena

Termín nástupu do práce

dohodou (ASAP)

Druh pracovného pomeru

plný úväzok

Požiadavky na zamestnanca

Minimálne požadované vzdelanie

vysokoškolské I. stupňa (bakalárske)

Vhodné pre absolventov

Nie

Nie