Systémový inžinier pre oblasť GSM a rádiových komunikačných sietí

Siemens s.r.o. - Siemens Mobility

Informácie o pracovnom mieste

Miesto práce

Okres Žilina; Žilina

Náplň práce, informácie o pracovnom mieste

Inžinierske centrum spoločnosti Siemens v Žiline sa podieľa na medzinárodných projektoch v oblasti železničnej dopravy. Do nášho tímu v Žiline hľadáme pracovníkov na pozíciu Inžinier pre oblasť GSM a rádiových komunikačných sietí.

Inžinier pre oblasť GSM a rádiových komunikačných sietí je členom projektového realizačného tímu, ktorého cieľom je implementovať GSM a jeho adaptáciu GSM-R a ďalšie rádiové komunikačné systémy (napr. Tetra) v rámci železničnej infraštruktúry (na staniciach, medzi stanicami, vlakmi a riadiacimi centrami a pod.).

Náplňou práce inžiniera rásiových komunikačných sietí je v spolupráci s projektovým tímom navrhnúť a realizovať základné riešenie alebo jeho časti na základe požiadaviek na rádiovú komunikáciu a to hlavne špecifikovať, navrhnúť a realizovať:

    koncept riešenia

    technickú špecifikáciu riešenia

    pozičné plány jednotlivých elementov rádiovej siete

    špecifikácia inštalačných postupov a inej technickej dokumentácie

    konzultačná činnosť pre potreby projektov

Súčasťou práce je aj vypracovanie základných návrhov a podkladov pre účasť v tendroch.

Práca vyžaduje istú mieru cestovania - spravidla jedno- až dvojtýždňové cesty na miesto, kde sa projekt u zákazníka realizuje, ktoré môže byť kdekoľvek na svete alebo do niektorého pracoviska spoločnosti Siemens.

Inžinier sietí úzko spolupracuje s ostatnými členmi projektového tímu.

Všetkým novoprijatým pracovníkom bude zabezpečené dôkladné zaškolenie.

Ponúkaný plat (brutto)
dohodou

Termín nástupu
podľa dohody, s možnosťou nástupu ihneď

Iné výhody
práca v medzinárodnom koncerne Siemens
odborný a personálny rozvoj
práca s najnovšími technológiami
výhodné pracovné a platové podmienky
zaujímavý sociálny program

Druh pracovného pomeru
plný úväzok

Požiadavky na zamestnanca

Požadované vzdelanie

vysokoškolské II. stupňa, vysokoškolské I. stupňa

Zameranie, odbor:
telekomunikácie, IT, elektrotechnické, technické

Znalosti

Jazykové znalosti:
Anglický jazyk

Skúsenosti
K práci sú potrebné praktické skúsenosti a zručnosti v oblasti počítačových sietí, IP konfigurácie a všeobecne IT a dobré ovládanie výpočtovej techniky až na úroveň operačného systému.

Výhodou sú skúsenosti z práce v technickej oblasti, z testovania, písania technickej dokumentácie a navrhovania technických riešení.

Osobnostné predpoklady
Spoľahlivosť, systematickosť, samostatnosť, flexibilita, analytické a technické myslenie, schopnosť hľadať chyby a porovnávať ich s požiadavkami, iniciatívnosť, komunikatívnosť, záujem a schopnosť učiť sa, záujem pracovať v medzinárodnom prostredí.

V životopise je potrebné uviesť nasledujúci súhlas na spracovanie osobných údajov: "Súhlasím, aby spoločnosť Siemens s.r.o. a ostatné spoločnosti koncernu Siemens v SR, príp. celosvetovo, spracovávali všetky moje osobné údaje uvedené v životopise a v priložených súboroch, v súlade so zákonom č. 428/2002 Z.z. o ochrane osobných údajov."

Ponúkaný plat

1500 EUR

Upresnenie platových podmienok

1500 Eur brutto/mesiac + variabilná odmena

Termín nástupu do práce

plný úväzok

Minimálne požadované vzdelanie

vysokoškolské II. stupňa

Vhodné pre absolventov

Nie

Nie