Analytik funkčnej a technickej bezpečnosti železničných systémov / Safety Manager (RAMS)

Siemens s.r.o. - Siemens Mobility

Informácie o pracovnom mieste

Miesto práce

Okres Žilina; Žilina

Náplň práce, informácie o pracovnom mieste

Popis pracovnej pozicie a zodpovednosti

Koho hľadáme

Spoločnosť Siemens hľadá v Žiline pracovníkov na pozíciu analytik funkčnej a technickej bezpečnosti v oblasti automatizovaných železničných zabezpečovacích a riadiacich systémov do rozširujúceho sa inžinierskeho centra.

Inžinierske centrum je súčasťou medzinárodných projektových tímov so zameraním na železničnú dopravu s celosvetovou pôsobnosťou.

Náplňou práce je :
1.analýza bezpečnostných rizík automatizovaných zabezpečovacích a riadiacich systémov a technických riešení (elektronické stavadlové systémy, vlakové zabezpečovacie a riadiace jednotky) v oblasti železničnej dopravy,
2.aplikácia bezpečnostných noriem a procesov,
3.kvalitatívna a kvantitatívna analýza bezpečnosti a rizík a rizikových udalostí.

Nosnou témou pracovnej pozície je oblasť RAMS (reliability, availability, maintainability, safety) a jej aplikácia v železničnej doprave.

Všetkým novoprijatým pracovníkom bude zabezpečené dôkladné zaškolenie.

Viac informácií o nás nájdete na: https://www.siemens.com/sk/sk/home/spolocnost/kariera/zilina.html

Potrebné vzdelanie, zručnosti a osobnostné predpoklady

Čo očakávame

Vzdelanie
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Vzdelanie v odbore
technické, elektrotechnické, strojárske, IT, matematické

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Pokročilý (C1)
Počet rokov praxe
0

Osobnostné predpoklady a zručnosti
Spoľahlivosť, systematickosť, samostatnosť, flexibilita, analytické a technické myslenie, schopnosť hľadať chyby a porovnávať ich s požiadavkami, iniciatívnosť, komunikatívnosť, záujem a schopnosť učiť sa, záujem pracovať v medzinárodnom prostredí.

Nice to have
Znalosť nemeckého jazyka je výhodou.

Váš životopis prosím zašlite aj v anglickej alebo v nemeckej verzii.

V životopise je potrebné uviesť nasledujúci súhlas na spracovanie osobných údajov: "Súhlasím, aby spoločnosť Siemens s.r.o. a ostatné spoločnosti koncernu Siemens v SR, príp. celosvetovo, spracovávali všetky moje osobné údaje uvedené v životopise a v priložených súboroch, v súlade so zákonom č. 122/2013 Z.z. o ochrane osobných údajov."

Čo ponúkame

• 1100 Eur brutto/mesiac + variabilná odmena* Uvedená mzda je definovaná pre kandidátov s juniorskými skúsenosťami. Kandidátom s vyššou úrovňou skúseností, bude seniorita zohľadnená v ponuke.
• Tréningový a rozvojový program (business a pruduktové školenia, e-learning, jazykové kurzy, soft skills tréningy,…)
• Skvelý team a teambuildingy
• Extra voľné dni (bridge days, sick days)
• Program pre zdravie (wellness, športové aktivity, fitness, doplatok ušlej mzdy pri PN a OČR)
• Rodinný program (príspevok pri narodení dieťaťa, odchode na materskú dovolenku, príspevok na škôlku a detské tábory)
• Retention program (príspevok pri pracovnom výročí, životnom jubileu, doplnkové dôchodkové sporenie, zamestnanecké pôžičky)
• Referral employee program (bonus za odporúčanie nového zamestnanca)

Ponúkaný plat

1100 EUR

Upresnenie platových podmienok

+ variabilná odmena

Termín nástupu do práce

dohodou (ASAP)

Druh pracovného pomeru

plný úväzok

Požiadavky na zamestnanca

Minimálne požadované vzdelanie

vysokoškolské I. stupňa (bakalárske)

Vhodné pre absolventov

Nie

Nie