Projektant napájacích systémov pre železnice – automatizácia procesov

Siemens s.r.o. - Siemens Mobility

Informácie o pracovnom mieste

Miesto práce

Okres Žilina; Žilina

Náplň práce, informácie o pracovnom mieste

Popis pracovnej pozicie a zodpovednosti

Koho hľadáme

Spoločnosť Siemens hľadá v Žiline pracovníkov v oblasti projekcie napájacích systémov pre železničnú trakciu do rozširujúceho sa inžinierskeho centra. Inžinierske centrum je súčasťou medzinárodných projektových tímov so zameraním na železničnú dopravu s celosvetovou pôsobnosťou.

Vašou náplňou práce na pozícii projektanta napájacích zdrojov pre železnice bude:
1. návrh a testovanie ochranných a riadiacich systémov trakčného napájania pre železničné trate
2. návrh používateľského rozhrania HMI (prostredníctvom interných nástrojov na základe požiadaviek zákazníka vytvoriť vizualizácie trate s umiestnením prvkov trakčného napájania ako sú vypínače, meracie transformátory a pod.)
3. úprava existujúcich systémov podľa zmenených požiadaviek zákazníka
4. zaistenie bezpečnosti systému k čomu je potrebné vytvoriť blokovacie podmienky pre jednotlivé prvky tak, aby sa predišlo možným poruchám, vytvoriť bezpečnostné opatrenia na minimalizovanie škôd pri poruchách, naprogramovať ich do riadiaceho softvéru a parametrizovať ochranné prvky
5. spolupráca s produktovým manažmentom, regionálnymi útvarmi a ďalšími oddeleniami podieľajúcimi sa na návrhu
6. spracovanie dokumentácie potrebnej pre daný systém od fázy ponuky až po dokumentáciu potrebnú pre montáž zariadení a dokumentáciu skutočného stavu
7. súčinnosť pri testovaní funkcie všetkých komponentov ako aj celého systému a zaškolenie miestneho personálu na obsluhu a údržbu daného systému

Pracovná pozícia vyžaduje dôkladné 3 mesačné školenie v Erlangene v Nemecku. Školenie umožní rozvoj a zapracovanie sa do témy aj bez predchádzajúcich praktických skúseností v odbore a je vykonávané v časových intervaloch po dohode so zamestnancom. Pozícia je vhodná aj pre absolventa bez praxe.

Projektová práca je organizovaná v medzinárodnom tíme, členovia tímu komunikujú v rámci svojho tímu ako aj s ostatnými internými a externými ľuďmi zapojenými do projektu v anglickom jazyku.

Viac informácií o nás nájdete na: https://www.siemens.com/sk/sk/home/spolocnost/kariera/zilina.html

Potrebné vzdelanie, zručnosti a osobnostné predpoklady

Čo očakávame

Vzdelanie
vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore
elektrotechnika – elektroenergetika výhodou

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)
Počet rokov praxe
0

Osobnostné predpoklady a zručnosti
Spoľahlivosť, zodpovednosť, systematickosť, zmysel pre detaily, trpezlivosť, schopnosť pracovať samostatne aj v tíme.
Vhodný kandidát musí mať analytické a technické myslenie, schopnosť navrhovať nové, ako aj optimalizovať existujúce riešenia a vedieť sa samostatne rozhodovať.

Váš životopis prosím zašlite aj v anglickej verzii.

Nice to have
• MS Office
• SIMATIC- znalosť je výhodou

Čo ponúkame

• 1000 Eur brutto/mesiac + variabilná odmena** Uvedená mzda je definovaná pre kandidátov s juniorskými skúsenosťami. Kandidátom s vyššou úrovňou skúseností, bude seniorita zohľadnená v ponuke.
• Tréningový a rozvojový program (business a pruduktové školenia, e-learning, jazykové kurzy, soft skills tréningy,…)
• Skvelý team a teambuildingy
• Extra voľné dni (bridge days, sick days)
• Program pre zdravie (wellness, športové aktivity, fitness, doplatok ušlej mzdy pri PN a OČR)
• Rodinný program (príspevok pri narodení dieťaťa, odchode na materskú dovolenku, príspevok na škôlku a detské tábory)
• Retention program (príspevok pri pracovnom výročí, životnom jubileu, doplnkové dôchodkové sporenie, zamestnanecké pôžičky)
• Referral employee program (bonus za odporúčanie nového zamestnanca)

Upresnenie platových podmienok

1000 Eur brutto/mesiac + variabilná odmena

Termín nástupu do práce

dohodou (ASAP)

Druh pracovného pomeru

plný úväzok

Požiadavky na zamestnanca

Vhodné pre absolventov

Nie

Nie