Systémový inžinier pre oblasť vlakových zabezpečovacích systémov ETCS (ETCS On-Board Unit)

Siemens s.r.o. - Siemens Mobility

Informácie o pracovnom mieste

Miesto práce

Okres Žilina; Žilina

Náplň práce, informácie o pracovnom mieste

Popis pracovnej pozicie a zodpovednosti

Koho hľadáme

Inžinierske centrum spoločnosti Siemens v Žiline sa podieľa na medzinárodných projektoch v oblasti železničnej dopravy. Do nášho tímu v Žiline hľadáme pracovníkov na pozíciu Systémový inžinier pre oblasť ETCS On-Board Unit (ETCS OBU).

ETCS On-Board Unit je zariadenie, ktoré realizuje vlakový zabezpečovací systém ETCS ( http://en.wikipedia.org/wiki/European_Train_Control_System ).
Zariadenie je inštalované do lokomotív a jeho úlohou je dohliadať na bezpečnostné a riadiace funkcie vlaku
http://www.mobility.siemens.com/mobility/global/en/interurban-mobility/rail-solutions/rail-automation/train-control-system/european-train-protection-system/etcs-on-board-equipment/Pages/etcs-on-board-equipment.aspx ).

Cieľom projektov je vybaviť lokomotívy, ktoré prevádzkujú železniční prepravcovia a spoločnosti po celom svete ETCS OBU (Trainguard 100/200) zariadeniami firmy Siemens.

Náplňou práce je analýza a spracovanie technických a prevádzkových požiadaviek na ETCS OBU zariadenia a definovanie systémového návrhu riešenia a jeho funkcionality.

Kolegovia, ktorí pracujú na tejto pozícii, spoluvytvárajú a vyjasňujú funkčné a prevádzkové požiadavky na samotný systém, navrhujú základné riešenie a spolupracujú s ostatnými členmi týmu na implementácii riešenia. Vstupy aj výstupy tejto práce sú vo forme dokumentov (požiadavky, špecifikácie, návrhy, design).

Práca vyžaduje istú mieru cestovania, ktorá spravidla neprekročí niekoľko dní v mesiaci.

Všetkým novoprijatým pracovníkom bude zabezpečené dôkladné zaškolenie.

Viac informácií o nás nájdete na: https://www.siemens.com/sk/sk/home/spolocnost/kariera/zilina.html

Potrebné vzdelanie, zručnosti a osobnostné predpoklady

Čo očakávame

Vzdelanie
vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore
technické, elektrotechnické, IT

Jazykové požiadavky
Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2) alebo
Nemecký jazyk - Stredne pokročilý (B2)
Znalosť oboch jazykov je výhodou

Počet rokov praxe
3

Osobnostné predpoklady a zručnosti
Spoľahlivosť, systematickosť, samostatnosť, flexibilita, analytické a technické myslenie, schopnosť hľadať chyby a porovnávať ich s požiadavkami, iniciatívnosť, komunikatívnosť, záujem a schopnosť učiť sa, záujem pracovať v medzinárodnom prostredí.

Nice to have
Skúsenosti:
• z práce v technickej oblasti,
• z písania technickej dokumentácie,
• zo spracovania požiadaviek
• z navrhovania technických riešení.Vaš životopis prosím zašlite aj v anglickej alebo v nemeckej verzii.

V životopise je potrebné uviesť nasledujúci súhlas na spracovanie osobných údajov: "Súhlasím, aby spoločnosť Siemens s.r.o. a ostatné spoločnosti koncernu Siemens v SR, príp. celosvetovo, spracovávali všetky moje osobné údaje uvedené v životopise a v priložených súboroch, v súlade so zákonom č. 122/2013 Z.z. o ochrane osobných údajov."

Čo ponúkame

• 1600 Eur/mesiac + variabilná odmena*Uvedená mzda je definovaná pre kandidátov s juniorskými skúsenosťami. Kandidátom s vyššou úrovňou skúseností, bude seniorita zohľadnená v ponuke.
•Tréningový a rozvojový program (business a pruduktové školenia, e-learning, jazykové kurzy, soft skills tréningy,…)
• Skvelý team a teambuildingy
• Extra voľné dni (bridge days, sick days)
• Program pre zdravie (wellness, športové aktivity, fitness, doplatok ušlej mzdy pri PN a OČR)
• Rodinný program (príspevok pri narodení dieťaťa, odchode na materskú dovolenku, príspevok na škôlku a detské tábory)
• Retention program (príspevok pri pracovnom výročí, životnom jubileu, doplnkové dôchodkové sporenie, zamestnanecké pôžičky)
• Referral employee program (bonus za odporúčanie nového zamestnanca)

Ponúkaný plat

1600 EUR

Upresnenie platových podmienok

+ variabilná odmena

Termín nástupu do práce

dohodou (ASAP)

Druh pracovného pomeru

plný úväzok

Požiadavky na zamestnanca

Minimálne požadované vzdelanie

vysokoškolské I. stupňa (bakalárske)

Vhodné pre absolventov

Nie

Nie