Miesto práce: Slovensko
okres Bratislava
Bratislava-Nové Mesto
Račianska 44
81499

Bratislava
Typ pracovnej ponuky: Potravinárstvo; Vedúci údržby
Ponúkaný plat (základná mzda): 1100 EUR
Termín nástupu do práce: ihneď
Druh pracovného pomeru: hlavný
Počet voľných miest: 1

Informácie pre uchádzača:

Základná zložka mzdy (v hrubom):
1100 € za mesiac

Dátum nástupu:
ihneď

Dátum pridania ponuky:
11. 10. 2019

Dátum poslednej aktualizácie:
14. 10. 2019

Pracovný a mimopracovný pomer:

pracovný pomer na určitú dobu
počet mesiacov: 12

Pracovná oblasť:

Potravinárstvo

Informácie o sprostredkovaní:

Informácie pre záujemcu:At Mondelez we take your data privacy seriously. Mondelez is committed to process any personal data we collect in full transparency, in accordance with applicable laws and regulations, in order to ensure the accuracy, confidentiality and security of your data. Therefore all applications need to be submitted via https://careers.mondelezinternational.com/. Application documents sent directly to email address will not be processed.

Náplň (druh) práce
Role overview

It is responsible for the timely and correct display of shopping baskets for the production unit, which serves as the basis for the internal purchasing department to issue the order. Supervises the maintenance costs of the production unit. Work communicates with internal maintenance, external supplier companies.
The work is carried out in compliance with the requirements of IMS (integrated management system) and valid MDLZ, SK documents. It complies with all rules laid down for occupational health and safety, property protection, the environment and the safety of needs in accordance with applicable laws and requirements of MDLZ, SK and MDLZ International.

Main responsibilities

- Managing and maintaining activities related to the operations and maintenance of the buildings
- Leads and supervise the team of maintainers
- Coordinate maintenance activities with the core teams
- Responsible for Spare parts warehose
- Spare parts ordering based on requests from workshops and lines.
- Communication with external suppliers
- Control and lead activities with external providers in the area of air conditioning equipments and maintenance of cooling system distribution
- Asset Inventory Management and Control
- Relevant master data management
- Implementation of SAP PM modul

Zdroj: Pracovná ponuka je prevzatá zo stránky Úradov práce.

Požiadavky na zamestnanca

Vhodné pre absolventov: Nie

Požadované vzdelanie

Úplné stredné odborné vzdelanie

Zručnosti, schopnosti
Cudzie jazyky:
  • anglický - pokročilá: B1 a B2

Počítače:
  • SAP - pokročilá

Ďalšie požiadavky:

Minimum of 3 years of experience as a Technician
Fluent Slovak language
Great communication skills
Advanced Microsoft Office user
Knowledge of SAP

Informácie o spoločnosti

Kontaktné údaje:

Mondelez European Business Services Centre s. r. o.
83242 Bratislava-Nové Mesto
Slovensko