Právnik/právnička (Bratislava)

25.09.2019 Centrum právnej pomoci

Ponuky z podobných kategórií

Miesto práce: Slovensko
Bratislavský kraj
okres Bratislava
Bratislava-Staré Mesto
Námestie slobody 12
81005

Typ pracovnej ponuky: Právo a legislatíva; Právnik
Ponúkaný plat (základná mzda): 883 EUR
Termín nástupu do práce: ihneď
Druh pracovného pomeru: hlavný
Počet voľných miest: 1

Informácie o pracovnom mieste

Iné výhody:

- platové podmienky v súlade so zákonom č. 553/2003 Z.z Zákon o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme - možnosť profesného rastu
- účasť na vzdelávacích aktivitách

Informácie pre uchádzača:

Základná zložka mzdy (v hrubom):
883,50 € za mesiac

Dátum nástupu:
ihneď

Dátum pridania ponuky:
13. 9. 2019

Dátum poslednej aktualizácie:
16. 9. 2019

Pracovný a mimopracovný pomer:

pracovný pomer na určitú dobu
počet mesiacov: 12

Pracovná oblasť:

Súdnictvo, prokuratúra, právo a podobné oblasti

Náplň (druh) práce
• poskytovanie individuálnych konzultácií žiadateľom o poskytnutie právnej pomoci
• poskytovanie právnej pomoci v súlade so zákonom č. 327/2005 Z. z. o poskytovaní právnej pomoci
• príprava návrhov rozhodnutí
• zastupovanie klientov pri súdnom riešení sporov
• agenda súvisiaca so zákonom č. 7/2005 Z. z. Zákon o konkurze a reštrukturalizácii

Pracovné miesto vhodné aj preabsolventa

Ponúkané výhody

Pracovné podmienky

Práca na zmeny:
pružný pracovný čas

Zdroj: Pracovná ponuka je prevzatá zo stránky Úradov práce.

Požiadavky na zamestnanca

Vhodné pre absolventov: Áno

Pracovné miesto vhodné aj pre

absolventa

Požadované vzdelanie

Vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa v skupine odborov Právne vedy

Dĺžka praxe

aspoň 3 mesiace

Zručnosti, schopnosti
Všeobecné spôsobilosti:
  • komunikácia (jednanie s ľuďmi)
  • samostatnosť

Počítače:
  • Microsoft Word - pokročilá
  • Microsoft Excel - pokročilá
  • Microsoft Outlook - pokročilá

Ďalšie požiadavky:

Zoznam právnych predpisov, ktorých znalosť bude u uchádzačov overovaná v rámci výberu (v platnom znení):
• zákon č. 327/2005 Z. z. o poskytovaní právnej pomoci osobám v materiálnej núdzi
• zákon č. 460/1992 Zb. Ústava SR
• zákon č. 71/1967 Zb. Správny poriadok
• zákon č. 40/1964 Zb. Občiansky zákonník
• zákon č. 160/2015 Z. z. Civilný sporový poriadok
• zákon č. 161/2015 Z. z. Civilný mimosporový poriadok
• zákon č. 162/2015 Z. z. Správny súdny poriadok
• zákon č. 36/2005 Z. z. Zákon o rodine
• zákon č. 311/2001 Z. z. Zákonník práce
• zákon č. 7/2005 Z. z. Zákon o konkurze a reštrukturalizácii
• v rámci písomného testu bude overené aj ovládanie štátneho jazyka

Záujemcov žiadame doručiť MOTIVAČNÝ LIST a ŽIVOTOPIS do 27.09.2019 poštou alebo e-mailom na adresu:
Centrum právnej pomoci
810 05 Bratislava
Tel: 02/4968 3516
E-mail: email

Do životopisu uveďte referencie od prípadných bývalých alebo súčasných zamestnávateľov. Zároveň si Vás dovoľujeme upozorniť, že si vyhradzujeme právo nezaradiť do výberového konania uchádzačov, ktorí nespĺňajú podmienky výberového konania. Uchádzačovi, ktorého výberová komisia vyberie bude zaslaná pozvánka výhradne elektronickou poštou. Výberové konanie pozostáva:
- z písomnej časti, ktorú tvorí odborný písomný test
- z ústnej časti, ktorá pozostáva z prezentácie uchádzača o svojej osobe, odbornej praxi

Predpokladaný dátum výberového konania 03.10.2019.

Osobnostné predpoklady
  • analytické myslenie
  • empatia