Operátor kontroly a triedenia dokumentov

25.09.2019 Slovenská národná knižnica

Ponuky z podobných kategórií

Miesto práce: Slovensko
Žilinský kraj
okres Martin
Vrútky
Francúzskych partizánov 2499
03861

Typ pracovnej ponuky: Chemický priemysel, Výroba; Operátor strojov a zariadení v chemickom priemysle
Ponúkaný plat (základná mzda): 660 EUR
Termín nástupu do práce: 15. 10. 2019
Druh pracovného pomeru: hlavný
Počet voľných miest: 1

Informácie o pracovnom mieste

Iné výhody:

• prácu v prostredí reprezentatívnej, národnej, kultúrnej inštitúcie s medzinárodnými vzťahmi
• možnosti odborného a osobného rozvoja a rastu
• pružný pracovný čas
• príspevok na stravovanie
• týždeň dovolenky nad rámec ZP

Informácie pre uchádzača:

Základná zložka mzdy (v hrubom):
660,50 € za mesiac

Dátum nástupu:
15. 10. 2019

Dátum pridania ponuky:
19. 8. 2019

Dátum poslednej aktualizácie:
19. 8. 2019

Pracovný a mimopracovný pomer:

pracovný pomer na neurčitý čas

Pracovná oblasť:

Kultúra, umenie, TV a vydavateľstvo

Náplň (druh) práce
• samostatné vykonávanie odbornej knihovníckej, bibliografickej, rešeršnej a inej informačnej agendy, spracúvanie záznamov o dokumente, informačná príprava používateľov
• preberáte a odovzdávate dokumenty určené na digitalizáciu a ochranu na základe protokolu a dohodnutých pravidiel
• zodpovedáte za dodržiavanie kvalitatívnych parametrov pre procesy digitalizácie a ochrany podľa medzinárodných, národných a technických štandardov, noriem, predpisov a interných pravidiel
• zisťujete fyzické parametre, stav a vlastnosti dokumentov pred ich skenovaním
• na základe fyzického stavu dokumenty zaraďujete do tried, zabezpečujete ich prvotnú selekciu a navrhujete najvhodnejší spôsob skenovania
• zodpovedáte za ochranu a nepoškodenie všetkých fondov určených digitalizáciu počas ich prítomnosti na pracovisku
• zodpovedáte za kompletnosť všetkých dokumentov pred ich návratom do depozitu
• vediete špeciálnu elektronickú evidenciu dokumentov pre procesy digitalizácie a ochrany
• vediete základnú štatistiku výkonov a umiestňujete ju do zdieľaných adresárov v súlade so stanovenými pravidlami
• spolupracujete s inými pracoviskami organizácie v rámci stanovenej kompetencie
• rozširujete si svoje odborné vedomosti a znalosti v oblasti digitalizačných technológií, ktoré využívate pri triedení dokumentov podľa stanovených parametrov

Ponúkané výhody

Pracovné podmienky
Pracovný čas:
od 7:00
do 15:00

Práca na zmeny:
jednozmenný pracovný režim

Zdroj: Pracovná ponuka je prevzatá zo stránky Úradov práce.

Požiadavky na zamestnanca

Vhodné pre absolventov: Nie

Požadované vzdelanie

Úplné stredné odborné vzdelanie

Dĺžka praxe

aspoň 2 roky

Zručnosti, schopnosti
Počítače:
  • Microsoft Excel - pokročilá
  • Microsoft Word - pokročilá

Ďalšie požiadavky:

• informačná gramotnosť – pokročilý
• počítačové spôsobilosti - pokročilý /Word, Excel nutnosť/, znalosť grafických programov je výhodou
• komunikačné zručnosti v cudzom jazyku - úroveň B2 výhodou
• schopnosť rýchleho učenia sa novým zručnostiam
• samostatnosť, flexibilnosť
• schopnosť pracovať v kolektíve