Manažér DC

01.09.2019 Slovenská národná knižnica

Ponuky z podobných kategórií

Miesto práce: Slovensko
Žilinský kraj
okres Martin
Martin
Nám. J.C.Hronského 1
03601

Typ pracovnej ponuky: Obchod; Finančný manažér, Obchodný manažér
Ponúkaný plat (základná mzda): 927 EUR
Termín nástupu do práce: ihneď
Druh pracovného pomeru: hlavný
Počet voľných miest: 1

Informácie o pracovnom mieste

Iné výhody:

• práca v prostredí reprezentatívnej, národnej, kultúrnej inštitúcie s medzinárodnými vzťahmi
• možnosti odborného a osobného rozvoja a rastu
• pružný pracovný čas
• týždeň dovolenky nad rámec ZP
• práca v mladom, dynamickom kolektíve

Informácie pre uchádzača:

Základná zložka mzdy (v hrubom):
927,70 € za mesiac

Dátum nástupu:
ihneď

Dátum pridania ponuky:
19. 8. 2019

Dátum poslednej aktualizácie:
19. 8. 2019

Pracovný a mimopracovný pomer:

pracovný pomer na neurčitý čas

Pracovná oblasť:

Kultúra, umenie, TV a vydavateľstvo

Náplň (druh) práce
• riadenie tímu zamestnancov odboru Digitalizačné centrum vrátane:
◦ plánovania, organizovania a koordinácie ich práce
◦ kontrola ich pracovných výsledkov vrátane navrhovania a implementácie nápravných opatrení
• zodpovednosť za odbornú úroveň tímu zamestnancov v oblasti digitalizácie vrátane prenosu nových poznatkov do praxe
• zodpovednosť za dosahovanie príslušných stanovených záväzných indikátorov projektu
• koordinácia a realizácia:
◦ výskumu v oblasti digitalizácie, dlhodobého ukladania digitálnych dát a ich sprístupnenia
◦ aktivít v oblasti medzinárodnej spolupráce s dôrazom na výskum v oblasti digitalizácie dlhodobého ukladania a archivácie digitálnych dát a ich sprístupnenia
• sledovanie medzinárodných štandardov a vývoja v oblasti digitalizácie, aplikovanie najnovších poznatkov do štandardov digitalizácie na Slovensku a zaistenie metodického spracovania štandardov pre digitalizáciu a bibliografické spracovanie slovacík a ich implementáciu v národnom knižničnom systéme SR
• overovanie správnosti postupov a výstupov digitalizácie v súlade s definovaným projektom a predkladanie metodických návrhov na riešenia vzniknutej situácie podľa platnej národnej legislatívy, požiadaviek SNK a/alebo národného projektu digitalizácie a stavu techniky
• zaisťovanie a kontrola uplatňovania efektívnych pracovných postupov a jednotlivých procesov v oblasti digitalizácie písomného kultúrneho dedičstva
• príprava školení, konzultácií, organizovanie podujatí, prípadne ich navrhovanie

Ponúkané výhody

Pracovné podmienky
Pracovný čas:
od 7:00
do 15:00

Práca na zmeny:
jednozmenný pracovný režim

Zdroj: Pracovná ponuka je prevzatá zo stránky Úradov práce.

Požiadavky na zamestnanca

Vhodné pre absolventov: Nie

Požadované vzdelanie

Vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa

Zručnosti, schopnosti
Cudzie jazyky:
  • anglický - vysoká: C1 a C2

Ďalšie požiadavky:

• praktická skúsenosť so softvérovými nástrojmi na riadenie pracovných tokov
• znalosť hardvérových a softvérových riešení v oblasti skenovania, spracovania obrazu, OCR, správy digitálneho obsahu a pod.
• analytické myslenie, precíznosť, samostatnosť, komunikatívnosť, výborný písomný prejav, organizačné a manažérske schopnosti