Operátor chemicko-konzervačných procesov

04.09.2019 Slovenská národná knižnica

Ponuky z podobných kategórií

Miesto práce: Slovensko
Žilinský kraj
okres Martin
Vrútky
Francúzskych partizánov 2499
03861

Typ pracovnej ponuky: Chemický priemysel; Operátor strojov a zariadení v chemickom priemysle
Ponúkaný plat (základná mzda): 629 EUR
Termín nástupu do práce: ihneď
Druh pracovného pomeru: hlavný
Počet voľných miest: 1

Informácie pre uchádzača:

Základná zložka mzdy (v hrubom):
629 € za mesiac

Dátum nástupu:
ihneď

Dátum pridania ponuky:
14. 8. 2019

Dátum poslednej aktualizácie:
14. 8. 2019

Pracovný a mimopracovný pomer:

pracovný pomer na neurčitý čas

Pracovná oblasť:

Chemická výroba a farmácia

Informácie o sprostredkovaní:

Informácie pre záujemcu:- práca v prostredí reprezentatívnej, národnej, kultúrnej inštitúcie s
medzinárodnými vzťahmi
- možnosti odborného a osobného rozvoja a rastu
- pružný pracovný čas
- týždeň dovolenky nad rámec ZP
- práca v mladom, dynamickom kolektíve

Náplň (druh) práce
• Zabezpečuje komplexnú obsluhu a údržbu dvoch sterilizačných komôr a ich prídavných zariadení,
• zabezpečuje triedenie a manipuláciu s dokumentmi SNK, chemické ošetrenia knižničných a archívnych dokumentov SNK, zodpovedá za chod sterilizačného pracoviska a koordináciu prác pri sterilizácií, zabezpečuje a zodpovedá za:
• prípravu materiálov na procesy digitalizácie a konzervovania,
• obsluhu sterilizačného a dezinfekčného zariadenia,
• obsluhu najmä sterilizačného procesu a deacidifikačnej jednotky,
• vedenie evidencie, štatistík o procese sterilizácie a deacidifikácie a toku dokumentov,
• samostatné konzervovanie dokumentov (suché a mokré technológie),
• dodržiavanie bezpečnostných opatrení a pravidiel pri sterilizačnom a deacidifikačnom procese,
• presun dokumentov pred a po chemickom ošetrení,
• úzku spoluprácu s pracoviskom vstupno – výstupnej kontroly a ostatnými pracoviskami KDC,
• navrhovanie čiastkových riešení inovácií vývoja chemických procesov,
• prácu s tlakovými fľašami a zmesou plynu etylénoxidu s oxidom uhličitým,
• evidenciu a archiváciu všetkých záznamov a protokolov o sterilizácii,
• zostavuje výkazy svojej činnosti a vediete štatistiky vykonanej práce,
• spolupracuje so všetkými bezpečnostnými zložkami a firmou MAC spol. s r. o. pri nácviku a vyhlasovaní havarijných situácií,
Ide o fyzicky náročnú prácu (zdvíhanie ťažkých bremien nad 15 kg) v rizikovom pracovnom prostredí: chemikálie, nebezpečný plyn (etylénoxid).

Pracovné podmienky
Pracovný čas:
od 7:00
do 14:15

Práca na zmeny:
jednozmenný pracovný režim

Zdroj: Pracovná ponuka je prevzatá zo stránky Úradov práce.

Požiadavky na zamestnanca

Vhodné pre absolventov: Nie

Požadované vzdelanie

Úplné stredné odborné vzdelanie

Dĺžka praxe

aspoň 1 rok

Zručnosti, schopnosti
Všeobecné spôsobilosti:
  • manuálna zručnosť

Počítače:
  • Microsoft Excel - elementárna
  • Microsoft Word - pokročilá

Ďalšie požiadavky:

- zodpovednosť, zmysel pre poriadok
- manuálna a technická zručnosť
- vzdelanie v odbore kníhviazač výhodou

Osobnostné predpoklady
  • precíznosť (presnosť)