Psychológ Centrum pre deti a rodiny Dom Charitas sv. Jozefa

Miesto práce: Slovensko
Košický kraj
okres Spišská Nová Ves
Spišská Nová Ves
J. Wolkera 41
05201

Typ pracovnej ponuky: Vzdelávanie a školstvo; Psychológ
Ponúkaný plat (základná mzda): 740 EUR
Termín nástupu do práce: ihneď
Druh pracovného pomeru: hlavný
Počet voľných miest: 1

Informácie pre uchádzača:

Základná zložka mzdy (v hrubom):
740 € za mesiac

Dátum nástupu:
ihneď

Dátum pridania ponuky:
5. 8. 2019

Dátum poslednej aktualizácie:
14. 11. 2019

Pracovný a mimopracovný pomer:

pracovný pomer na neurčitý čas

Pracovná oblasť:

Sociálne služby

Informácie o sprostredkovaní:

Informácie pre záujemcu:Požadované doklady pre zaradenie do výberového konania:
a) písomná žiadosť o zaradenie do výberového konania s uvedením motivácie pre danú prácu,
b) profesijný štruktúrovaný životopis,
c) kópia vysvedčenia, diplomu alebo iného rovnocenného dokladu o najvyššom dosiahnutom vzdelaní,
d) kópia výpisu z registra trestov nie staršieho ako tri mesiace,
e) písomné čestné vyhlásenie o pravdivosti všetkých údajov uvedených v kópii diplomu, kópii výpisu z registra trestov a profesijnom štruktúrovanom životopise,
f) písomný súhlas dotknutej osoby so spracovávaním svojich osobných údajov za účelom výberového konania v súlade s ustanoveniami zákona č. 18/2018 Z. z. o ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov.

Žiadosti je potrebné zaslať e-mailom na uvedenú e-mailovú adresu.
Vybraní uchádzači, spĺňajúci požiadavky, budú pozvaní na výberové konanie.
Pracovné miesto je vytvorené v rámci NP DEI NS III.

Náplň (druh) práce
Odborná činnosť so zameraním na prácu s dieťaťom a jeho rodinou počas realizácie výchovného opatrenia v centre pre deti a rodiny na základe plánu sociálnej práce s dieťaťom a jeho rodinou, ktorý je vypracovaný v spolupráci s úradom práce, sociálnych vecí a rodiny a to najmä:
- vykonávanie vstupnej a priebežnej psychodiagnostiky dieťaťa a členov jeho rodiny,
- aplikácia psychologických postupov a intervencie pri výkone opatrení SPODaSK v prirodzenom prostredí, v náhradnom prostredí v otvorenom prostredí a v prostredí utvorenom a usporiadanom na výkon opatrení SPODaSK v súlade s účelom neodkladného, resp. výchovného opatrenia,
- aplikácia metódy poradenskej psychológie a metódy rodinného poradenstva pri voľbe postupov riešenia sociálnej situácie dieťaťa,
- poskytovanie pomoci a psychologického poradenstva dieťaťu a jeho rodine,
- realizácia vzdelávacích, tréningových a rozvojových programov,
- participácia na zhodnocovaní výchovných opatrení a navrhovaní ďalšieho postupu,
- spolupráca s ostatnými zamestnancami zariadenia a úradmi PSVR,
- spolupráca s viacerými subjektmi a špeciálne konzultácie na účely rozhodovania voľby o opatrení SPODaSK pri riešení sociálnej situácii dieťaťa.

Pracovné miesto vhodné aj preabsolventa

Pracovné podmienky
Pracovný čas:
od 7:00
do 15:30

Práca na zmeny:
jednozmenný pracovný režim

Zdroj: Pracovná ponuka je prevzatá zo stránky Úradov práce.

Požiadavky na zamestnanca

Vhodné pre absolventov: Áno
Vodičský preukaz: B

Pracovné miesto vhodné aj pre

absolventa

Požadované vzdelanie

Vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa v odbore psychológia

Dĺžka praxe

bez požiadavky na odbornú prax

Zručnosti, schopnosti
Vodičské oprávnenie:
  • Skupina B

Všeobecné spôsobilosti:
  • komunikácia (jednanie s ľuďmi)
  • tímová práca
  • pružnosť v myslení (adaptabilita, flexibilita, improvizačné spôsobilosti)
  • samostatnosť

Počítače:
  • Microsoft Word - pokročilá
  • Microsoft Excel - pokročilá
  • Microsoft Outlook - elementárna
  • Internet - pokročilá

Ďalšie požiadavky:

Kvalifikačnou požiadavkou je vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa v odbore psychológia.
Požadované odborné znalosti:
- znalosť zákona č. 305/2005 Z.z. o sociálnoprávnej ochrane detí a o sociálnej kuratele a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov,
- znalosť zákona č. 36/2005 Z.z. o rodine a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov,
- zodpovedný prístup k práci, odolnosť voči stresu, flexibilita, bezúhonnosť, pozitívne myslenie a prehľad v sociálnej oblasti.
Veľkou výhodou je prax v oblasti sociálnej práce.

Osobnostné predpoklady
  • pozornosť
  • praktické myslenie
  • precíznosť (presnosť)
  • spoľahlivosť
  • empatia
  • ochota pomáhať (zmysel pre spolupatričnosť)

Informácie o spoločnosti

Kontaktné údaje:

Spišská katolícka charita
Slovenská 1765/30
05201 Spišská Nová Ves
Slovensko
Tel: +421910842978