Ponuky z podobných kategórií

Miesto práce: Slovensko
Bratislavský kraj
okres Bratislava
Bratislava-Petržalka
Röntgenova 26
85101

Typ pracovnej ponuky: Telekomunikácie; Marketingový pracovník
Ponúkaný plat (základná mzda): 1200 EUR
Termín nástupu do práce: ihneď
Druh pracovného pomeru: hlavný
Počet voľných miest: 1

Informácie o pracovnom mieste

Iné výhody:

Employee perks, benefits
... and what you´ll get:
✔ software and hardware is waiting,
✔ enthusiastic and professional colleagues,
✔ a member of international IT company team,
✔ flexible working time,
✔ fruit Tuesdays and Thursdays, sweet Wednesdays and Fridays,
✔ possibility to commute to work by bike and use the shower at the company or you can be a member of Pipelinersales Running Team ☺.

Informácie pre uchádzača:

Základná zložka mzdy (v hrubom):
1200 € za mesiac

Dátum nástupu:
ihneď

Dátum pridania ponuky:
12. 7. 2019

Dátum poslednej aktualizácie:
15. 7. 2019

Pracovný a mimopracovný pomer:

pracovný pomer na neurčitý čas

Pracovná oblasť:

IT a telekomunikácie

Informácie o sprostredkovaní:

Termín výberového konania:31. 8. 2019Informácie pre záujemcu:In order to communicate effectively, please send to us:
★ CV in both English and Slovak (only successful applicants will be contacted).

For more details about us, please follow the link below http://www.pipelinersales.com.

Náplň (druh) práce
Job description, responsibilities and duties
As a Video Creator, you will be responsible to create videos and to collaborate with our Pipeliner CRM marketing team.

If you decide to follow this career path, you have the ability to:
• learn Pipeliner CRM as a user,
• create both conceptual and step-by-step product videos or combinations of both,
• collaborate on scripts and storyboards,
• work independently,
• work to deadlines,
• show a portfolio of video work to show.

Your tools for collaboration:
• tasks: JIRA,
• documentation and collaboration: Confluence and Google Stack,
• internal communication: Slack and Skype.

Ponúkané výhody

Zdroj: Pracovná ponuka je prevzatá zo stránky Úradov práce.

Požiadavky na zamestnanca

Vhodné pre absolventov: Nie

Požadované vzdelanie

Vysokoškolské vzdelanie prvého stupňa

Dĺžka praxe

aspoň 2 roky

Zručnosti, schopnosti
Všeobecné spôsobilosti:
  • analyzovanie a riešenie problémov
  • komunikácia (jednanie s ľuďmi)
  • informačná gramotnosť
  • organizovanie a plánovanie práce
  • tvorivosť (kreativita)

Cudzie jazyky:
  • slovenský - vysoká: C1 a C2
  • anglický - vysoká: C1 a C2

Podmienka: Ovládanie všetkých definovaných jazykov

Ďalšie požiadavky:

Personality requirements and skills
Video Creator for Pipeliner CRM:
★ 2-3 years experience video editing (could be straight out of college if they have been studying video production and editing).

You must have experience using a combination of
EITHER:
★ Adobe Premiere Pro for video editing,
★ Adobe After Effects for video effects,
OR
★ Final Cut Pro x for video editing,
★ Motion for video effects.

Additional Skills:
☆ screencasting experience using one of the better screencasting software like Screencast-o-matic, Camtasia, Snagit, Screencastify,
☆ some experience with 2-D animation would be a plus.

Other experience:
☆ good audio optimization skills,
☆ basic design skills.

Strong skills in all of the areas listed below:
★ excellent communication skills, both written and verbal,
★ technical background,
★ ability to work well with minimal guidance,
★ well balanced and responsible person.

Osobnostné predpoklady
  • precíznosť (presnosť)
  • praktické myslenie
  • spoľahlivosť