Riaditeľ oddelenia kontrolingu a Asset Valuation

21.07.2020 ARVAL SLOVAKIA, s.r.o.

Ponuky z podobných kategórií

Miesto práce: Slovensko
Bratislavský kraj
okres Bratislava
Bratislava-Ružinov
Pribinová 19
81109

Bratislava
Typ pracovnej ponuky: Vrcholový manažment, Výroba; Výkonný riaditeľ
Ponúkaný plat (základná mzda): 2000 EUR
Termín nástupu do práce: ihneď
Druh pracovného pomeru: hlavný
Počet voľných miest: 1

Informácie pre uchádzača:

Základná zložka mzdy (v hrubom):
2000 € za mesiac

Dátum nástupu:
ihneď

Dátum pridania ponuky:
5. 6. 2019

Dátum poslednej aktualizácie:
13. 1. 2020

Pracovný a mimopracovný pomer:

pracovný pomer na určitú dobu
počet mesiacov: 12

Pracovná oblasť:

Manažment, podnikové financie, účtovníctvo, kontrola a štatistikaBankovníctvo, poisťovníctvo, finančné služby a reality

Náplň (druh) práce
Asset Valuation
• Spravovanie infraštruktúry Asset Valuation (oceňovanie aktív) Arvalu: metodiky, usmernenia a pokročilých štatistických modelov
• Podpora stratégie Arvalu poskytovaním analýz automobilového trhu pre podnikanie a odporúčaní pre manažment
• Implementácia štatistických modelov pre oceňovanie zostatkových hodnôt, servisu + opravy, pneumatík
• Definovanie metodík a nástrojov pre spresnenie odhadov: Očakávaná trhová hodnota (EMV), expertné zostatkové hodnoty, servis + opravy, pneumatiky
• Podpora členov Asset valuation oddelenia pri definovaní pokročilých štatistických metód používaných pre účely modelovania a spätného testovania
• Zaručenie najlepších možných KPI a modelovacích techník
• Aktívna účasť na projektoch Arvalu, vrátane IT projektov, kvality dát
• Manažment tímu regionálnych analytikov
• Podieľanie sa na ďalších úlohách: školenia tímu car data a ďalších, zaistenie strategického monitorovania modelovacích techník
• Rozvíjanie a udržiavanie IT modulov "Daedalus a Pegasus"
• Poskytovanie nezávislého pohľadu ohľadom navrhovaných rozpočtov, prognóz, EMV, adekvátnosti modelov.
• Priebežná práca na zlepšení reportingových a benchmarkingových nástrojov používaných v rámci entít a podporovanie tých najlepších
• Aktívna účasť pri vytváraní cenovej politiky

Kontroling
• Vedenie kontrolingového tímu zodpovedného za viaceré krajiny podporované z Regionálneho centra
• Poskytovanie konzultácii a podpory generálnemu riaditeľovi a všetkým ostatným oddeleniam a funkciám v rámci organizácie; pôsobí ako partner a konzultant pre každodenný biznis a reviduje existujúce postupy na zefektívnenie rozhodovacieho procesu
• príprava mesačných reportov pre management: aktivita, výsledovka, súvaha
• koordinácia prípravy budgetu a 4 priebežných forecastov
• príprava podkladov pre dozornú radu (2x do roka)
• evidencia úverov a príprava podkladov pre funding spoločnosti
• štvrťročný reporting likvidity a úrokového rizika
• sledovanie marže po jednotlivých produktoch, segmentoch a kľúčových zákazníkoch
• vyhodnocovanie predaja ozjazdených vozidiel
• výpočet rezervy na znehodnotenie vozidiel

Pracovné podmienky
Pracovný čas:
od 8:30
do 17:00

Zdroj: Pracovná ponuka je prevzatá zo stránky Úradov práce.

Požiadavky na zamestnanca

Vhodné pre absolventov: Nie
Vodičský preukaz: B

Požadované vzdelanie

Vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa v odbore ekonomika a finančná matematika

Dĺžka praxe

6 alebo viac rokov

Zručnosti, schopnosti
Vodičské oprávnenie:
  • Skupina B

Všeobecné spôsobilosti:
  • analyzovanie a riešenie problémov
  • informačná gramotnosť
  • komunikácia (jednanie s ľuďmi)
  • finančná a ekonomická gramotnosť
  • matematická gramotnosť
  • kultivovaný slovný prejav, schopnosť vyjadrovania sa
  • prezentovanie
  • pružnosť v myslení (adaptabilita, flexibilita, improvizačné spôsobilosti)
  • vedenie ľudí
  • organizovanie a plánovanie práce
  • motivovanie ľudí

Cudzie jazyky:
  • ruský - vysoká: C1 a C2
  • anglický - vysoká: C1 a C2

Podmienka: Ovládanie všetkých definovaných jazykov

Počítače:
  • Microsoft Excel - vysoká
  • Microsoft PowerPoint - vysoká

Ďalšie požiadavky:

• znalosť platforiem Navision, New Athena a Daytona
• nutnosť profesionálnej znalosti problematiky pricingu a asset valuation vozidiel
• skúsenosti vo vedúcej funkcii v automotive alebo bankovom priemysle
• certifikovaná znalosť účtovníctva

Osobnostné predpoklady
  • analytické myslenie
  • dominantnosť
  • empatia
  • komunikatívnosť
  • iniciatívnosť
  • precíznosť (presnosť)
  • spoľahlivosť
  • vnútorná stabilita