Asistent/ka sociálnej práce

18.10.2019 Občianske združenie Odyseus
Miesto práce: Slovensko
okres Bratislava
Bratislava-Petržalka
Haanova 10
85223
Slovensko, Bratislavský kraj, okres Bratislava, Bratislava-Vrakuňa, Stavbárska 40, 82000

Typ pracovnej ponuky: Administratíva; Asistent
Ponúkaný plat (základná mzda): 320 EUR
Termín nástupu do práce: ihneď
Druh pracovného pomeru: vedľajší
Počet voľných miest: 1

Informácie o pracovnom mieste

Iné výhody:

Čo ponúka Odyseus?
- Nástupný plat od 320,33 € / brutto (možnosť zvýšenia po 3 mesiacoch);
- Podpora účasti na pravidelnej individuálnej a skupinovej supervízii;
- Podpora zo strany tímu a koordinátorky;
- Možnosť využívať odbornú knižnicu združenia a podpora osobného a profesionálneho rastu;
- Možnosť pracovať v mladom a priateľskom kolektíve;
- Príležitosť pracovať v organizácii s dlhodobými skúsenosťami a oceneniami, knowhow zo zahraničia a prepojením na medzinárodné siete

Informácie pre uchádzača:

Základná zložka mzdy (v hrubom):
320,33 € za mesiac

Dátum nástupu:
ihneď

Dátum pridania ponuky:
23. 4. 2019

Dátum poslednej aktualizácie:
16. 9. 2019

Pracovný a mimopracovný pomer:

pracovný pomer na kratší pracovný čas
počet hodín za týždeň: 20

Pracovná oblasť:

Sociálne služby

Informácie o sprostredkovaní:

Informácie pre záujemcu:Ak máš o prácu v OZ Odyseus záujem, pošli nám, prosím, svoj životopis a motivačný list, kde uvedieš, prečo chceš práve u nás na danej pozícii pracovať. Odporúčame spomenúť aj tvoje predchádzajúce skúsenosti, ktoré môžeš u nás zužitkovať. Všetko nám pošli emailom do 31.10. na
Telefonicky budeme kontaktovať iba tých uchádzačov a uchádzačky, ktorí/é spĺňajú uvedené požiadavky v našej ponuke.

Tento projekt sa realizuje vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu a Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Operačného programu ľudské zdroje.

Náplň (druh) práce
Občianske združenie Odyseus ponúka prácu na polovičný úväzok v kontaktom Centre K2 – kontakt s komunitou na bratislavskom sídlisku Pentagon.

Čo bude tvojou pracovnou náplňou?
- Poskytovanie sociálneho poradenstva v rámci komplexných poradenských služieb;
- Podpora programu výmeny striekačiek v rámci centra pre ľudí, ktorí užívajú drogy alebo pracujú v sexbiznise;
- Poradenstvo a pomoc pri vyhľadávaní detoxikácie, ústavnej liečby, resocializácie resp. zmierňovanie rizík spojených s užívaním drog;
- Aktivizácia klienta k pozitívnemu riešeniu svojej životnej situácie;
- Zvyšovanie finančnej gramotnosti so zameraním na oddlžovanie;
- Overovanie skutočností rozhodujúcich pre vznik a trvanie nároku na dávky;
- Spracovávanie úradných záznamov a správ a spolupráca pri plánovaní a napĺňaní individuálneho resocializačného plánu drogovo závislého;
- Vyhotovenie a vyhodnocovanie plánu činnosti s klientom (ktorý je v súlade s plánom sociálnej práce s dieťaťom a jeho rodinou, ak tento plán vypracúva orgán SPODaSK v spolupráci s prijímateľom resp. partnerom);
- Výkon opatrení v rámci sídliska na ulici a v širšej komunite;
- Spolupráca s inými pomáhajúcimi inštitúciami a tímom;
- Sprevádzanie klienta/ky do iných inštitúcií;
- Administratívna práca súvisiaca s výkonom opatrení.

Ponúkané výhody

Zdroj: Pracovná ponuka je prevzatá zo stránky Úradov práce.

Požiadavky na zamestnanca

Vhodné pre absolventov: Nie
Vodičský preukaz: B

Požadované vzdelanie

Vysokoškolské vzdelanie prvého stupňa

Zručnosti, schopnosti
Vodičské oprávnenie:
  • Skupina B

Cudzie jazyky:
  • anglický - pokročilá: B1 a B2

Ďalšie požiadavky:

Čo od teba očakávame?
- Vysokoškolské vzdelanie I. stupňa v študijnom odbore sociálna práca (iné odbory nie sú prípustné);
- Znalosť anglického jazyka na úrovni mierne pokročilý (B1), ochota vzdelávať sa zo zahraničných zdrojov je viac než dôležitá;
- Vodičský preukaz skupiny B je výhodou;
- Prax (rátame aj dobrovoľnícku);
- Práca je vhodná aj pre študentov/ky;
- Komunikatívnosť a dobré poradenské zručnosti;
- Akceptácia ľudí, ktorí užívajú drogy či pracujú v sexbiznise;
- Aspoň základný prehľad o problematike užívania drog, závislosti a sexbiznisu;
- Prehľad o sociálnoprávnej ochrane detí a sociálnej kuratele;
- Túžba vzdelávať sa, osobne a profesionálne rásť;
- Flexibilita, ochota pracovať v raných, poobedných aj večerných hodinách;
- Schopnosť tímovej spolupráce.

Informácie o spoločnosti

Kontaktné údaje:

Občianske združenie Odyseus
Haanova 10
85223 Bratislava-Petržalka
Slovensko