Junior účtovník

13.12.2019 IBM International Services Centre s.r.o.
Ponuka je neaktívna, nedá sa na ňu reagovať.

Ponuky z podobných lokalít

Ponuky z podobných kategórií

Miesto práce: Tower 115, Bratislava, Slovensko
Bratislava
Typ pracovnej ponuky: Ekonomika, financie, účtovníctvo; Finančný analytik, Účtovník
Ponúkaný plat (základná mzda): od EUR 1.100 brutto / mesačne, v závislosti od relevantnej praxe, úrovne jazyka a ďalších zručností podľa požiadaviek na danú pozíciu
Termín nástupu do práce: dohodou (ASAP)
Druh pracovného pomeru: hlavný
Počet voľných miest: 1

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, informácie o pracovnom mieste:

IBM na Slovensku nie je výlučne o IT. A hoci počítače už nevyrábame, stále predávame mnoho IT produktov a služieb po celom svete. Chcel by si zistiť, ako to vyzerá vo finančnom centre, kde sa všetky tieto transakcie účtujú? V tom prípade určite čítaj ďalej:

Keďže sa v rámci nášho centra staráme o kontrakty z celého EMEA regiónu a týchto kontraktov je veľa, na účtovné procesy používame robotov, ktorí naše účtovníctvo robia za nás.

A čo teda budeš robiť u nás? Budeš:

• Detektív- hoci sú naše roboty veľmi efektívne, stale platí, že aj majster tesár sa utne. V prípade, že náš robot niečo zaúčtuje zle, bude tvojou úlohou vypátrať čo sa stalo a prečo nám čísla nesedia.
• Analytik- to, čo zistíš budeš následne analyzovať a reportovať- tu využiješ najmä svoje Excel znalosti (kontingenčné tabuľky/ VLookup)
• Opravár- na mesačnej báze budeš vykonávať rekonsciliácie

Svoje komunikačné zručnosti budeš rozvíjať prostredníctvom telefonátov a písaním mailov kolegom na ostatných oddeleniach. Našim firemným jazykom je angličtina, takže veľká časť komunikácie prebieha práve v tomto jazyku. Požadujeme level B2- stredne pokročilý.
Ak si už netrúfaš spomenúť si na čísla účtov z hodín účtovníctva, ktoré si mal na Obchodnej akadémii alebo na Ekonomickej univerzite (popr. inej ekonomicky zameranej škole), nemaj obavy. U nás robíme účtovníctvo podľa Amerických štandardov účtovníctva US GAAP, ktoré ťa naučíme.

Na cca jeden týždeň v mesiaci si skvele precvičíš svoj multitasking počas finančnej uzávierky, ktorej sa vo svete financií vyhnúť nedá. My sa však snažíme naše tzv. Closingy čo najviac optimalizovať, aby si v práci netrávil dlhé hodiny. A navyše, svoju pracovnú dobu si môžeš flexibilne nastaviť vďaka jednému z našich najobľúbenejších benefitov.

Požiadavky na zamestnanca

Minimálne požadované vzdelanie: stredoškolské s maturitou
Jazykové znalosti: Anglický jazyk (stredne pokročilý - B2)
Vhodné pre absolventov: Nie

Iné znalosti:

Microsoft Excel, Podvojné účtovníctvo

Všeobecne požadované znalosti: