Software Tester

06.09.2019 Minit j. s. a.
Miesto práce: Slovensko
Bratislavský kraj
okres Bratislava
Bratislava-Ružinov
Košická 56
82108

Typ pracovnej ponuky: Telekomunikácie; IT tester
Ponúkaný plat (základná mzda): 2000 EUR
Termín nástupu do práce: ihneď
Druh pracovného pomeru: hlavný

Informácie o pracovnom mieste

Iné výhody:

• Join us on a unique journey to shape the rapidly growing process mining industry
• Significant impact on company growth, product roadmap and the way we do business
• Become part our international team with a growth-focused and friendly culture
• Finding new ways of using Minit together with cutting edge technology (AI, machine learning)
• Work with top people from large corporations, growth stage startups and universities
• Participate on Minit’s growth and success through our equity share option pool
• Based at Minit’s HQ in Bratislava together with the core of our team, home office available
• Floating work hours and high level of autonomy in planning and delivery
• Competitive salary and bonus package equivalent to your expertise and experience

Informácie pre uchádzača:

Základná zložka mzdy (v hrubom):
2000 € za mesiac

Dátum nástupu:
ihneď

Dátum pridania ponuky:
10. 1. 2019

Dátum poslednej aktualizácie:
30. 8. 2019

Pracovný a mimopracovný pomer:

pracovný pomer na neurčitý čas

Pracovná oblasť:

IT a telekomunikácie

Náplň (druh) práce
Do you want to find bugs in the code of our best developers and help us to create bulletproof product?

RESPONSIBILITIES

• Manual testing based on test scenarios
• Design and run integration, regression, system tests
• Preparation of test data
• Design of automated test scripts
• Pro-active approach to improving customer satisfaction
• Participation in application design and new functionality
• Collaboration with the development team
• Temporary also support of the customers

Ponúkané výhody

Zdroj: Pracovná ponuka je prevzatá zo stránky Úradov práce.

Požiadavky na zamestnanca

Vhodné pre absolventov: Nie

Požadované vzdelanie

Vysokoškolské vzdelanie prvého stupňa

Dĺžka praxe

aspoň 1 rok

Zručnosti, schopnosti
Ďalšie požiadavky:

• Experience of testing SW solutions for at least 1 year
• Experience with automated testing - an advantage
• Visual Studio, TFS - an advantage
• Different test. tools (Bugzilla, Selenium, JMeter, JIRA) - an advantage
• Ranorex - an advantage
• ISTQB - an advantage
• Data mining - an advantage
• Analytical thinking, consistency, flexibility

Informácie o spoločnosti

Kontaktné údaje:

Minit j. s. a.
Košická 56
82108 Bratislava-Ružinov
Slovensko