Vychovávateľ

06.07.2019 Centrum pre deti a rodiny Semeteš

Ponuky z podobných kategórií

Miesto práce:
Slovensko, Trenčiansky kraj, okres Trenčín, Trenčín, Horné Orechové 380, 91101

okres Trenčín; Trenčín
Typ pracovnej ponuky: Vzdelávanie a školstvo; Vychovávateľka
Ponúkaný plat (základná mzda): Zamestnávateľ neuviedol
Termín nástupu do práce: ihneď
Druh pracovného pomeru: hlavný

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, informácie o pracovnom mieste:

Katalóg pracovných činností s prevahou duševnej práce pri výkone práce vo verejnom záujme zákona č. 341/2004 Z. z. Vykonáva výchovno-vzdelávaciu činnosť s deťmi a mladými dospelými, umiestnenými v detskom domove so špecializovanými samostatnými skupinami pre deti s poruchami správania v dôsledku užívania alkoholu, drog alebo v dôsledku patologického hráčstva, počas realizácie výchovného opatrenia v DeD, na základe plánu práce s dieťaťom a jeho rodinou, ktorý je vypracovaný v spolupráci s UPSVaR.

Informácie pre uchádzača:

Práca na zmeny:
nepretržitý pracovný režim

Zdroj: Pracovná ponuka je prevzatá zo stránky Úradov práce.

Požiadavky na zamestnanca

Vhodné pre absolventov: Nie
Vodičský preukaz: B

Požadované vzdelanie

Úplné stredné odborné vzdelanie v skupine odborov Pedagogické vedy
Vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa v skupine odborov Pedagogické vedy
Vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa v odbore špeciálna pedagogika

Dĺžka praxe

aspoň 3 roky

Zručnosti, schopnosti
Vodičské oprávnenie:
  • Skupina B

Všeobecné spôsobilosti:
  • komunikácia (jednanie s ľuďmi)
  • kultivovaný slovný prejav, schopnosť vyjadrovania sa
  • osobnostný rozvoj
  • pružnosť v myslení (adaptabilita, flexibilita, improvizačné spôsobilosti)
  • rozhodovanie
  • tímová práca
  • tvorivosť (kreativita)

Počítače:
  • Internet - pokročilá
  • Microsoft Word - pokročilá
  • Microsoft Excel - pokročilá

Ďalšie požiadavky:

Kvalifikačným predpokladom na výkon pedagogickej činnosti je získanie profesijných kompetencií pre pedagogických zamestnancov škôl a školských zariadení, v ktorých sa uskutočňuje výchovno-vzdelávací program pre deti alebo žiakov so zdravotným znevýhodnením, absolvovaním príslušného študijného programu študijného odboru špeciálna pedagogika pre pedagogických zamestnancov s vysokoškolským vzdelaním alebo absolvovaním príslušného vzdelávacieho programu pomaturitného kvalifikačného štúdia v oblasti špeciálnej pedagogiky pre pedagogických zamestnancov s vyšším odborným vzdelaním alebo úplným stredným odborným vzdelaním. (Zákon 317/2009 Z.z. o pedagogických zamestnancoch a odborných zamestnancoch.
Kvalifikačné predpoklady a odborné predpoklady v zmysle Vyhlášky MŠ SR 437/2009 Z.z. časť XIV. - ukončené VŠ vzdelanie II. stupňa, VŠ vzdelanie I. stupňa alebo úplné stredné odborné vzdelanie.

Osobnostné predpoklady
  • asertivita
  • empatia
  • komunikatívnosť
  • praktické myslenie
  • sebaovládanie
  • trpezlivosť