Sociálny pracovník NP DEI III

05.01.2019 Detské mestečko
Miesto práce:
Slovensko, okres Trenčín, Trenčín, Na Dolinách 866/27, 91105

okres Trenčín; Trenčín
Typ pracovnej ponuky: Vzdelávanie a školstvo, Služby, Zdravotníctvo a farmácia; Sociálny pracovník
Ponúkaný plat (základná mzda): 806 EUR
Termín nástupu do práce: ihneď
Druh pracovného pomeru: hlavný

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, informácie o pracovnom mieste:

Pracovná náplň:
Vykonávanie sociálnej práce so zameraním na prácu s dieťaťom a jeho rodinou počas výkonu opatrení SPOD a SK v centre pre deti a rodiny na základe plánu sociálnej práce s dieťaťom a jeho rodinou, ktorý je vypracovaný v spolupráci s úradom práce sociálnych vecí a rodiny.
Opis pracovnej činnosti:
-vykonávanie sociálnej práce v prirodzenom prostredí, v náhradnom prostredí v otvorenom prostredí a v prostredí utvorenom a usporiadanom na výkon opatrení SPOD a SK
-vykonávanie sociálnej práce pre dieťa a jeho rodinu na základe zhodnotenia situácie dieťaťa a jeho rodiny a posúdenia možnosti rodičov riešiť situáciu ambulantnou alebo terénnou formou
-nácvik rodičovských a iných zručností rodiča
-sociálna diagnostika
-poskytovanie sociálneho poradenstva a iných odborných metód na riešenie problémov v partnerských vzťahoch a rodičovských konfliktoch
-poskytovanie podpory a sprevádzania v priebehu NRS
-poskytovanie sociálneho poradenstva pri osamostatnení dieťaťa po pestúnskej starostlivosti
-vykonávanie odborných činností na účely odbornej diagnostiky
-plnenie úloh vyplývajúcich z plánu sociálnej práce s dieťaťom
-spolupráca s ostatnými zamestnancami centra a úradmi práce sociálnych vecí a rodiny
-plnenie ďalších úloh v zmysle pokynov nadriadeného

Informácie pre uchádzača:

Práca na zmeny:
jednozmenný pracovný režim

Zdroj: Pracovná ponuka je prevzatá zo stránky Úradov práce.

Požiadavky na zamestnanca

Vhodné pre absolventov: Áno
Vodičský preukaz: B

Pracovné miesto vhodné aj pre

absolventa

Požadované vzdelanie

Vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa v odbore sociálna práca

Zručnosti, schopnosti
Vodičské oprávnenie:
  • Skupina B

Všeobecné spôsobilosti:
  • organizovanie a plánovanie práce
  • komunikácia (jednanie s ľuďmi)
  • kultivovaný slovný prejav, schopnosť vyjadrovania sa
  • informačná gramotnosť
  • analyzovanie a riešenie problémov
  • samostatnosť
  • tímová práca
  • osobnostný rozvoj

Počítače:
  • Microsoft Excel - pokročilá
  • Microsoft Word - pokročilá
  • Internet - pokročilá
  • Microsoft Outlook - pokročilá
  • Microsoft PowerPoint - pokročilá

Ďalšie požiadavky:

-plniť úlohy v stanovených termínoch a v požadovanej kvalite
-schopnosť komunikovať presne a úplne, včas
-flexibilita, kreativita
-schopnosť pracovať v tíme
Požadované znalosti:
- znalosť zákonov č.305/205 Z.z. o sociálnej ochrane detí a o sociálnej kuratele a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov
-znalosť zákona č. 36/2005 Z.z. o rodine a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov
-znalosť zákona č. 18/2018 Z.z. o ochrane osobných údajov
Požadované doklady:
-písomná žiadosť o zaradenie do výberového konania
-motivačný list
-kópia vysvedčenia ,diplomu
-výpis z registra trestov
-životopis
-písomný súhlas so spracovaním osobných údajov

Osobnostné predpoklady
  • trpezlivosť
  • spoľahlivosť
  • komunikatívnosť
  • ochota pomáhať (zmysel pre spolupatričnosť)
  • analytické myslenie
  • precíznosť (presnosť)

Informácie o spoločnosti

Kontaktné údaje:

Detské mestečko
Na Dolinách 866/27
91105 Trenčín
Slovensko
Tel: +421905403908