startgroup

Technik „Meranie a regulácia výrobnej technológie“

Start Group s.r.o

Informácie o pracovnom mieste

Miesto práce

Košický kraj
Hencovce

Pozícia / odvetvie

Výroba

Náplň práce, informácie o pracovnom mieste

- Vykonáva servis, údržbu a technickú podporu automatizovaných zariadení a technológií na spracovanie zberového papiera
- V prípade potreby vykonáva sám priamy zásah na strojno-technologickom zariadení, v prípade elektr. závad v súčinnosti so špecialistom na NN, ktorý vytvára podmienky pre MaR a pohybuje sa na jeho rozhraní
- Vykonáva kontrolu a reguláciu chodu a odberu prúdu nainštalovaných frekvenčných meničov,
- Neustále sleduje chod jednotlivých pohonov a technologických prvkov, hodnoty teplôt a tlaku,
- Diaľkovo riadi a kontroluje proces výroby prostredníctvom nástrojov procesného riadenia (velín prípadne PLC), vrátane úpravy resp. korekcie v programe riadiaceho systému Damatic, Simatic a pod.za účelom optimalizácie.
- Zodpovedá za dodržiavanie stanoveného postupu výroby podľa technologického relementu
- Účasť na príprave zadaní investičných a prevádzkových projektov za prevádzkový súbor Meranie a regulácia výrobnej technológie;
- Odsúhlasovanie projektovej dokumentácie Merania a regulácie výrobnej technológie počas jej vypracovania výrobcom, inžinierskou spoločnosťou, resp. autorizovaným projektantom;
- Špecifikácia prvkov Merania a regulácie výrobnej technológie a organizácia výberových konaní;
- Technická podpora v oblasti priemyselnej automatizácie počas inštalácie výrobnej technológie, jej funkčných skúšok a jej uvedenia do skúšobnej a trvalej prevádzky;
- Spolupráca so zodpovednými špecialistami pre elektro a technológiu a ostatnými profesiami intervenujúcimi s výrobnou technológiou;
- Technický dozor investora počas dodávok a inštalačných prác Merania a regulácie výrobnej technológie;
- Súčinnosť s príbuznými prevádzkovými súbormi ako distribuovaný riadiaci systém, jednosmerné a striedavé pohony,...
- Odsúhlasovanie dodávok a prác a preberanie diela Merania a regulácie výrobnej technológie;
- Príprava podkladov pre schvaľovacie konania investičného procesu na úradoch.

Ponúkaný plat

2500 EUR

Benefity a ďalšie výhody

- perspektívna práca
- možnosť osobného rozvoja a sebarealizácie
- sociálne výhody, doplnkové dôchodkové sporenie
- finančné odmeny pri významných životných a pracovných jubileách

Termín nástupu do práce

dohodou (ASAP)

Druh pracovného pomeru

plný úväzok

Informácie pre uchádzača

Požiadavky na zamestnanca

Minimálne požadované vzdelanie

stredoškolské s maturitou

Všeobecne požadované znalosti

- Stredné odborné vzdelanie, 5-ročná prax, resp. Vysokoškolské vzdelanie 2-ročná prax;
- Odbory: Meranie a regulácia, resp. Automatizované systémy riadenia technologických procesov, Slaboprúd, Elektronika,
- anglický jazyk,
- nemecký, resp. škandinávsky jazyk výhodou

Odborné predpoklady:
- Uvádzanie do prevádzky zariadení automatizácie a technologických systémov,
- Prevádzkovanie zariadení automatizácie a technologických systémov,
- Servis, údržba a technická podpora automatizovaných zariadení a technologických procesov
- Poznanie štruktúry riadiacich systémov technologických procesov, čítanie logických a funkčných schém riadenia technologických procesov,
- Poznanie a čítanie funkčnosti pneumatických a hydraulických schém.