Štátny radca - vyšší súdny úradník (koordinátor)

Informácie o pracovnom mieste

2619009 - Vyšší súdny úradník

Pracovná oblasť: Súdnictvo, prokuratúra, právo a podobné oblasti

Počet voľných miest: 1

Náplň práce: Opis najnáročnejšej činnosti obsadzovaného štátnozamestnaneckého miesta: Špecializovaná činnosť v príslušnom odbore štátnej služby spočívajúca najmä v analytickej a syntetickej činnosti, vo vyhodnocovaní výsledkov a v príprave podkladov na rozhodovanie v pôsobnosti orgánu alebo úradu, ktorý vykonáva štátne záležitosti.
Bližšie určená najnáročnejšia činnosť:
Zabezpečovanie implementácie inovovaných procesov na súdoch a implementovanie nástrojov na zabezpečenie kvality a efektivity na súde.
Bližšie špecifikované činnosti:
- Samostatná rozhodovacia činnosť na úseku výkonu súdnictva a v rozsahu vymedzenom právnymi predpismi upravujúcimi konanie pred súdom;
- Rozhodovanie a konanie na základe poverenia sudcu vo veciach pridelených do príslušného oddelenia s určeným pomerom prideľovaných vecí;
- Vykonávanie úkonov v zmysle zákona č. 549/2003 Z.z. o súdnych úradníkoch – úkony vyššieho súdneho úradníka;
- Vykonávanie úkonov súvisiacich so zverejňovaním rozhodnutí v zmysle Inštrukcie MS SR č. 29/2011 v platnom znení, ktorou sa ustanovuje rozsah zverejňovaných súdnych rozhodnutí a v zmysle Vyhl. MS SR č. 482/2011 Z.z. o zverejňovaní súdnych rozhodnutí; úkony v súlade s Inštrukciou MS SR č. 19/2016 k uplatňovaniu zákona o e-Governmente, úkony v súlade s Inštrukciou MS SR č. 1/2017 o ESS a úkony v rozsahu pôsobnosti určenej platným Rozvrhom práce.

Informácie pre uchádzača:

Pracovný a mimopracovný pomer: Pracovný pomer na určitú dobu

Počet mesiacov: 18

Počet hodín za týždeň: 37.5

Nočná práca: Nie

Sezónna práca: Nie

Základná zložka mzdy v eurách (v hrubom): 1 257,5 €
mesačne

Druh voľnej pracovnej pozície: Štátnozamestnanecké voľné pracovné miesto

Zdroj: Pracovná ponuka je prevzatá zo stránky Úradov práce.

Všeobecne požadované znalosti:

Požadovaný stupeň vzdelania: Vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa - právo

Znalosť slovenského jazyka je nevyhnutná: Áno

Znalosť jazyka požaduje: ovládanie aspoň jedného z vybraných jazykov

Cudzí jazyk: anglický stredná - pokročilá B1 a B2
nemecký stredná - pokročilá B1 a B2
francúzsky stredná - pokročilá B1 a B2

Počítačové zručnosti: Kancelárske balíky - Microsoft Word - pokročilá
Kancelárske balíky - Microsoft Outlook - pokročilá
Kancelárske balíky - Microsoft Excel - pokročilá

Všeobecné spôsobilosti: analyzovanie a riešenie problémov
komunikácia (jednanie s ľuďmi)
kultivovaný písomný prejav
kultivovaný slovný prejav, schopnosť vyjadrovania sa
pružnosť v myslení (adaptabilita, flexibilita, improvizačné spôsobilosti)
samostatnosť

Osobnostné predpoklady: analytické myslenie
komunikatívnosť
spoľahlivosť
vnútorná stabilita

Ďalšie požiadavky: - spôsobilosť na právne úkony v plnom rozsahu - bezúhonnosť (preukazuje sa odpisom z registra trestov, ktorý si súd vyžiada na úspešného uchádzača pred vznikom štátnozamestnaneckého pomeru v zmysle § 38 ods. 9 zákona) - zdravotná spôsobilosť na vykonávanie štátnej služby - znalosť aspoň jedného z troch cudzích jazykov (anglický, nemecký alebo francúzsky jazyk) - štátnu službu na štátnozamestnaneckom mieste v odbore štátnej služby 2.06 – Justícia môže vykonávať len občan Slovenskej republiky

Informácie o spoločnosti

Kontaktné údaje:

Okresný súd Galanta

Pozícia / odvetvie: Právo a legislatíva / Koordinátor / Radca / Štátny radca / Sudca
Dátum zverejnenia: 08.05.2024

Iné možnosti práce