Komunitný pracovník v Komunitnom centre (m/ž)

Informácie o pracovnom mieste

3253001 - Komunitný pracovník

Pracovná oblasť: Sociálne služby

Počet voľných miest: 1

Náplň práce: Buď súčasťou novovznikajúceho Komunitného centra pre obyvateľov v Záhorskej Vsi a staň sa práve Ty jeho komunitným pracovníkom, resp. pracovníčkou! Tvojou úlohou bude spájať ľudí, učiť ich formulovať potreby, ciele, podporovať ich v hľadaní zdrojov, facilitovať ich rozhodovanie o prioritách, mediovať riešenie konfliktov, moderovať verejné stretnutia, prepájať jednotlivé skupiny a učiť ich presadzovať svoje ciele.
Komunitný pracovník má na starosti:
• pravidelné mapovanie potrieb a zdrojov v lokalite a jej komunitách, reporting zistení z mapovania
• pravidelná návšteva lokality za účelom získavania relevantných informácii o identifikovaných potrebách a zdrojoch;
• pravidelná účasť na rozhodovacích a strategických schôdzkach v lokalitách (obecné/mestské zastupiteľstvo, komunitné rady, okrúhle stoly a pod.);
• iniciovanie a facilitáciu verejného zhromaždenia, rozhodovacích a strategických stretnutí v lokalitách;
• poskytovanie pomoci a podpory členom komunít pri formulácii potrieb a cieľov z nich vychádzajúcich, analyzovanie problémov;
• sprostredkovanie informácie o potrebách, cieľoch a problémoch komunít medzi ich zástupcami a zástupcami relevantných inštitúcii na lokálnej, prípadne regionálnej úrovni;
Ostatné súvisiace činnosti v čase neprítomnosti alebo v prípadne potreby zastupovania odborného pracovníka:
• sociálna asistencia
• v prípade potreby poskytuje základné sociálne poradenstvo, príp. špecializované poradenstvo,
• sociálna rehabilitácia,
• pomoc pri uplatňovaní práv a právom chránených záujmov
• pomoc pri príprave na školské vyučovanie a sprevádzanie dieťaťa do a zo školy a školského zariadenia
Ustanovený týždenný pracovný čas bude 40 hodín týždenne a bude rozvrhnutý na pondelok až piatok.
V prípade preukázateľnej praxe v oblasti práce s komunitami v trvaní najmenej 1 rok základná mzda vo výške 1300 EUR brutto

Pracovný a mimopracovný pomer: Pracovný pomer na určitú dobu

Počet mesiacov: 12

Zmennosť: jednozmenná

Nočná práca: Nie

Sezónna práca: Nie

Pracovné miesto vhodné pre: Absolventa

Základná zložka mzdy v eurách (v hrubom): 1 200 €
mesačne

Druh voľnej pracovnej pozície: Voľné pracovné miesto v podnikateľskej sfére

Ponúkané výhody: - Sickdays
- 1 odpracovaný rok = 1 deň doplnkovej dovolenky
- MultiSport karta s príspevkom zamestnávateľa
- 20% zľava na vybrané predstavenia SND v Bratislave
- 5% zľava pri nákupe cez zlavomat.sk
- zvýhodnená registrácia do Staromestskej knižnici v Bratislave
- odmena pri uzatvorení (prvého) manželstva či narodení dieťaťa
- odmena za odpracované roky
- odmena v prípade životného jubilea
- možnosť požiadať o zamestnaneckú pôžičku (po uplynutí 1 roku trvania pracovného pomeru)
- možnosť krátkodobého vypožičania služobného motorového vozidla na súkromné účely v prípade potreby (po uplynutí skúšobnej doby)
- supervízie, školenia
- zaujímavé teambuildingové aktivity
Okrem iného, budeš mať príležitosť pracovať v organizácií, ktorá poskytuje sociálne služby ľudom bez domova už viac ako 15 rokov, vzdelávať sa v oblasti komunitnej a sociálnej práce a byť súčasťou procesu tvorenia nového Komunitného centra.

Zdroj: Pracovná ponuka je prevzatá zo stránky Úradov práce.

Požadovaný stupeň vzdelania: Vysokoškolské vzdelanie prvého stupňa - sociálna práca

Znalosť slovenského jazyka je nevyhnutná: Áno

Cudzí jazyk: anglický stredná - pokročilá B1 a B2

Vodičské oprávnenie: Skupina B

Ďalšie požiadavkyAkého člena tímu hľadáme? Predovšetkým: • Vysokoškolské vzdelanie I. stupňa v odbore sociálnej práce (alebo príbuznému študijnému odboru) • Aktívneho vodiča • bezúhonného, ktorému je blízky sociálny kontakt, je komunikatívny, empatický a má kultivované vystupovanie; • človeka, ktorý má nehodnotiaci prístup ku klientovi, nebojí sa nových výziev a poradí si aj v nepredvídaných situáciách; • samostatného, rozhodného, so zodpovedným a proaktívnym prístupom k práci a tímovým duchom; • vysoko motivovaného vzdelávať sa a učiť sa novým veciam; • odolného voči mentálnej záťaži, s priateľským a flexibilným nasadením

Požiadavky na zamestnanca

  • Vhodné pre absolventov:
    Áno

Informácie o spoločnosti

Kontaktné údaje:

DEPAUL SLOVENSKO, nezisková organizácia

Pozícia / odvetvie: Služby / Sociálne služby / Sociálny pracovník
Dátum zverejnenia: 31.01.2024

Iné možnosti práce