Jazykový redaktor (korektor) pre denník Nový Čas BRIGÁDA

Ponuky z podobných lokalít

Ponuky z podobných kategórií

  • Miesto práce:
    sídlo redakcie Junácka 6, Bratislava
  • Ponúkaný plat (základná mzda):
    5,00 EUR/hod.
    brigáda je formou uzatvorenia Dohody
    Zobraziť viac
  • Druh pracovného pomeru:
  • Termín nástupu do práce:

Do nášho tímu jazykových redaktorov hľadáme brigádnika (výpomoc počas víkendov, dovoleniek). Skúsenosti s jazykovými korekciami a prax s úpravou textov je dôležitá pre danú brigádu.
(brigádu je nutné vykonávať v sídle redakcie na Junáckej 6, Bratislava, nie je možná forma home office)
Pracovná náplň:
• zabezpečenie jazykovej a štylistickej úpravy textov
• vykonávanie včasných a presných jazykových korektúr aktuálnych i predpracovaných textov
• kontrolovanie a oprava textov jednotlivých vydaní z hľadiska jazykovej a gramatickej správnosti a po stránke štylistickej jednoty
• zabezpečovanie kompletnosti textových súborov adresovaných grafickému oddeleniu
• zabezpečovanie dodania redakčného materiálu v rámci stanoveného časového harmonogramu celého oddelenia a kontrola dodržiavanie termínov

Informácie pre uchádzača:

V prípade záujmu o brigádu zašlite svoj životopis na email email pod značkou: "KOREKTOR."

Všeobecne požadované znalosti:

• vynikajúca znalosť slovenského jazyka a gramatiky
• odborná skúsenosť s prácou s jazykom, ideálne na podobnej pozícii
• výhoda - skúsenosti v printovej redakcii
• samostatnosť, precíznosť, zmysel pre detail
• schopnosť zvládať stresové situácie a pracovať pod časovým tlakom
• ochota neustále sa vzdelávať, vyhľadávať si neznáme slová a slovné väzby a získané poznatky využívať v práci

Požiadavky na zamestnanca

  • Minimálne požadované vzdelanie:
    študent – vysoká škola
  • Jazykové znalosti:
    Slovenský jazyk
  • Vhodné pre absolventov:
    Áno

Iné znalosti:

Internet (e-mail, www), Microsoft Excel, Microsoft Word