Samostatný účtovník s nemeckým jazykom (ž/m)

dm drogerie markt, s.r.o.

Informácie o pracovnom mieste

Miesto práce

Bratislava
centrála dm - Na pántoch 18, 831 06 Bratislava

Náplň práce, informácie o pracovnom mieste

Hľadáme šikovného účtovníka s nemeckým jazykom, ktorý sa orientuje v oblasti daní a účtovníctva, má všeobecný prehľad, vie sa rýchlo zapracovať a prevziať pridelenú agendu.
V našom tíme radi uvítame kandidáta, ktorému sú jasné jeho osobné aj profesijné ciele a má záujem sa v danej oblasti naďalej rozvíjať. Ak ste to Vy, neváhajte a pošlite nám svoje CV v slovenskom alebo nemeckom jazyku.

Čo Vás na tejto pozícii čaká?

• spracúvate, vystavujete a zaúčtovávate účtovné a daňové doklady v zmysle platných interných postupov a termínov
• kontrolujete zostatky a saldá na účtoch, vrátane ich odsúhlasenia
• spolupracujete pri zostavení ročnej účtovnej závierky a terciálnych účtovných závierok v pridelenej oblasti
• kontrolujete a spracúvate dodávateľské faktúry v súlade s internými pravidlami spoločnosti, priraďujete faktúry k jednotlivým projektom, kontrolujete schvaľovací proces dodávateľských faktúr a sledujete lehoty splatnosti
• spätne kontrolujete zaúčtované doklady, rovnako tak zodpovedáte za kontrolu interného systému s účtovníctvom
• komunikujete s odberateľmi a dodávateľmi, riešite prípadné nezrovnalosti
• v prípade potreby komunikovanie s inštitúciami: banky, poisťovne, finančná správa,
• evidujete a archivujete doklady v súlade s účtovnými, daňovými a internými predpismi,
• podieľate sa na automatizácii činností v pridelenej oblasti a aktívne navrhujete zlepšenia
• ste súčasťou medzinárodných projektov a implementujete koncernové štandardy

Ponúkaný plat

1696 EUR

Upresnenie platových podmienok

Ponúkaný plat je závislý od splnenia požiadaviek a znalostí NJ - 1.696 €/mesačne.
Pri nesplnení jazykovej úrovne – 1.442 € + hradený jazykový kurz.
(Ročný plat až do výšky 23.744 €.)

Benefity a ďalšie výhody

• 13. a 14. plat na základe prémiového poriadku spoločnosti, ako príspevok na letnú dovolenku a vianočné nákupy
• pracovný pomer na dobu neurčitú, lebo istota pracovného miesta je dôležitá
• prepracovaný systém zapracovania, aby sme Vám uľahčili prevzatie úloh na novej pozícii
• širokú ponuku odborného vzdelávania a osobnostného rozvoja
• možnosť rozšíriť si svoje obzory v národných a medzinárodných projektoch
• príležitosť stať sa dobrovoľníkom, lebo nám záleží na našom okolí
• pomoc v náročných situáciách cez záchrannú sieť a nadačný fond dm
• sabatikal, ak sa chcete na chvíľu venovať niečomu inému
• mesačný príspevok na DDS vo výške 3% z hrubej mzdy, keďže nám záleží na Vašej budúcnosti
• finančný príspevok pri pracovných jubileách ako aj odchode do dôchodku, pretože si vážime Vašu lojalitu
• kafetéria systém a zľavy u obchodných partnerov
• MultiSport kartu, pretože v zdravom tele zdravý duch
• firemné akcie a teambuildingy (športové hry, lyžovačka, vianočný večierok,..)
• interné súťaže o zaujímavé ceny
• príspevok pri narodení dieťaťa vo výške 120 €
• letný tábor pre deti
• príspevok pre ZŤP v celkovej výške 120 € na rok

Termín nástupu do práce

dohodou (ASAP)

Druh pracovného pomeru

plný úväzok

Požiadavky na zamestnanca

Minimálne požadované vzdelanie

stredoškolské s maturitou

Jazykové znalosti

Nemecký jazyk (mierne pokročilý - B1)

Iné znalosti

Fakturácia, Podvojné účtovníctvo, Pokladňa, SAP

Všeobecne požadované znalosti

• ukončené minimálne stredoškolské vzdelanie s maturitou
• ovládanie nemeckého jazyka min. na úrovni B1 – mierne pokročilý
• pokročilé skúsenosti so systémom SAP a DWH (spúšťanie analýz, reportov)
• znalosť práce s MS Office (Excel, Word, PowerPoint, Outlook)
• znalosť účtovných štandardov a zákonov
• tímového ducha a zároveň zodpovednosť a samostatnosť
• organizačné schopnosti a zmysel pre detail
• vodičský preukaz skupiny B

Vhodné pre absolventov

Áno

Vodičský preukaz

skupina: B

skupina: B