Finančný riaditeľ

24.09.2021 ARVAL SLOVAKIA, s.r.o.
Miesto práce: Slovensko
Bratislavský kraj
okres Bratislava
Bratislava-Ružinov
Pribinová 19
81109

Bratislava
Pozícia / odvetvie: Ekonomika, financie, účtovníctvo, Vrcholový manažment; Finančný riaditeľ, Výkonný riaditeľ
Ponúkaný plat (základná mzda): 2200 EUR
Druh pracovného pomeru: plný úväzok
Počet voľných miest: 1

Informácie pre uchádzača:

Základná zložka mzdy (v hrubom):
2200 € za mesiac

Dátum nástupu:
ihneď

Dátum pridania ponuky:
14. 9. 2021

Dátum poslednej aktualizácie:
14. 9. 2021

Pracovný a mimopracovný pomer:

pracovný pomer na neurčitý čas

Pracovná oblasť:

Manažment, podnikové financie, účtovníctvo, kontrola a štatistikaBankovníctvo, poisťovníctvo, finančné služby a reality

Náplň (druh) práce
• Príprava a zabezpečenie účtovníctva a finančných reportov (napr. zákonné účty v miestom výkaze GAAP a IFRS) s cieľom dodať pravdivé správy o aktivitách
• Zabezpečenie finančného kontrolingu, poskytovanie spoľahlivých informácii vedeniu spoločnosti Arval a správnej rade v súlade s pravidlami BNP Paribas a Arval v rámci dohodnutého časového harmonogramu a v súlade s požadovanými vnútornými prepismi a právnymi požiadavkami
• Sledovať procesy finančného plánovania a procesu rozpočtu: koordinácia prípravy ročného rozpočtu a štvrťročných prognóz; zabezpečenie sledovania výsledkov a nákladov v porovnaní s rozpočtom; kontrola výdavkov na všeobecné náklady; identifikácia priestoru na zlepšenie procesov a potenciálne zníženie nákladov; maximalizácia výnosov a zefektívnenie nákladov
• Identifikácia primeranej a efektívnej organizácie a implementácia príslušných pracovných procesov (procesy, osvedčené postupy, nástroje...)
• Implementácia a podpora vnútornej kontroly, vrátane monitorovania interakcií s vnútornými a externými audítormi v príslušných otázkach
• Spolupráca s BNP Paribas a externými poradcami v právnych, daňových a audítorských otázkach
• Monitorovanie finančného hospodárstva Arval Slovakia (tj. dividendy, kapitál, právo obchodných spoločností atď.) a daňových záležitostí v súlade s miestnymi predpismi, s pravidlami skupiny BNP Paribas a s procedúrami Arval Slovakia
• Sledovanie financovania a procesu riadenia Treasury, zabezpečenie súladu procesov s pravidlami ALM a Treasury v zmysle nariadení skupiny BNP Paribas a pravidiel a procesov spoločnosti Arval
• Zabezpečenie správnosti ocenenia majetku a jeho využitia v oblasti financií, rizika a oceňovania, najmä pokiaľ ide o EMV, Expert RVs a referenčné RV, a opravnú položku
• Navrhovania a vykonávanie Pricing manažmentu v súlade s politikou a postupmi spoločnosti Arval
• Zabezpečenie efektívneho postupu vymáhania pohľadávok a manažment súdnych sporov
• Definovanie a implementácia, spoločne s regionálnou funkciou PC&C, PC&C program zastrešujúci finančné oddelenie: OPC, identifikácia hlavných operačných rizík, plán kontroly a náprava nálezov IG auditu
• Poskytovanie asistencie generálnemu riaditeľovi a všetkým ostatným oddeleniam a funkciám v Arval Slovakia; pôsobí ako partner a konzultant pre každodenný biznis a reviduje existujúce postupy na zefektívnenie rozhodovacieho procesu, zohráva aktívnu úlohu pri definovaní stratégie Arval Slovakia

Pracovné podmienky
Pracovný čas:
od 8:00
do 17:00

Zdroj: Pracovná ponuka je prevzatá zo stránky Úradov práce.

Požiadavky na zamestnanca

Vhodné pre absolventov: Nie

Požadované vzdelanie

Vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa

Dĺžka praxe

6 alebo viac rokov

Zručnosti, schopnosti
Všeobecné spôsobilosti:
  • analyzovanie a riešenie problémov
  • finančná a ekonomická gramotnosť
  • informačná gramotnosť
  • komunikácia (jednanie s ľuďmi)
  • kultivovaný slovný prejav, schopnosť vyjadrovania sa
  • matematická gramotnosť
  • samostatnosť
  • pružnosť v myslení (adaptabilita, flexibilita, improvizačné spôsobilosti)
  • prezentovanie
  • organizovanie a plánovanie práce

Cudzie jazyky:
  • anglický - vysoká: C1 a C2
  • ruský - vysoká: C1 a C2

Podmienka: Ovládanie všetkých definovaných jazykov

Počítače:
  • Microsoft Excel - vysoká
  • Microsoft PowerPoint - vysoká

Ďalšie požiadavky:

• znalosť platforiem Navision, New Athena a Daytona
• nutnosť profesionálnej znalosti problematiky pricingu a asset valuation vozidiel
• skúsenosti vo vedúcej funkcii v automotive alebo bankovom priemysle
• certifikovaná znalosť účtovníctva

Osobnostné predpoklady
  • analytické myslenie
  • dominantnosť
  • empatia
  • komunikatívnosť
  • iniciatívnosť
  • asertivita
  • precíznosť (presnosť)
  • spoľahlivosť
  • vnútorná stabilita

Informácie o spoločnosti

Kontaktné údaje:

ARVAL SLOVAKIA, s.r.o.
Pribinova 4253/19
81109 Bratislava-Staré Mesto
Slovensko

Iné možnosti práce