custom-banner

Are you English and any other foreign language speaker? Tell us about yourself! (Ref. č.: 1-7-36413/PF)

22.06.2021 Grafton Slovakia s.r.o. Agentúra je členom asociácie personálnych agentúr Slovenska

Ponuky z podobných kategórií

Miesto práce: Bratislava
Bratislava
Pozícia / odvetvie: Ekonomika, financie, účtovníctvo
Ponúkaný plat (základná mzda): 1400 EUR
1400 - 2000 EUR
Termín nástupu do práce: dohodou
Druh pracovného pomeru: plný úväzok
Počet voľných miest: 1

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, informácie o pracovnom mieste:

For dynamic, international company we are now looking for a candidate, who will be part of AR (Accounts Receivables) team in the retail department. Your job scope will look like this:

- Take care of your own assigned portfolio of clients and business partners
- Communicate with the clients about unpaid invoices
- Setting the payment process with them
- Providing overall client support regarding to any financial and administrative tasks that may occur
- After all of that you will analyze and resolve any discrepancies in the quality and regularity of financial transactions

Benefity a ďalšie výhody:

Company offers many interesting benefits which will be introduced to candidate during the interview.

Zašlite nám svoj životopis v slovenskom jazyku a ak máte aj v anglickom jazyku.

Požiadavky na zamestnanca

Minimálne požadované vzdelanie: vysokoškolské I. stupňa (bakalárske)
Jazykové znalosti: Anglický jazyk (pokročilý - C1)
Vhodné pre absolventov: Nie

Requirements which we need from you:
- At least 3 years of experience in administrative, customer care, finance, client facing roles etc.
- Knowledge of English language at B2/C1 level and any other European language (German, French, Italian or Spanish) at B2/C1 level
- Huge advantage is experience within in corporate company
- Analytical thinking, proactive personality, communication skills