Enterprise Network Architect

22.05.2017 Slovak Telekom

Informácie o pracovnom mieste

Miesto práce:
Náplň práce, informácie o pracovnom mieste:
- prepare proposals of architectures blueprints, technology roadmaps and define strategies of Network architecture in Telco environment (1-5 OSI layers)
- prepare technical analyses, high level architecture and support delivery teams (design/development) during projects and change requests
- prepare Customer Impact analyses of major architectonical plans and changes, and present them to business stakeholders
- search for innovation in whole area of architecture responsibilities with aim to optimize operations, cost reduction and functionalities
- evaluate technology trends and propose initiatives for development
- define architecture standards, methods and policies to change architecture based on actual trends and effectiveness
- align architecture mapping models with business processes and document it
- become respected business partner
- lead technology project streams and coordinate cross-domain activities
- keep updated models and maps of architecture in architecture tools, verify that after end of each project and change is technical and architecture documentation updated
- maintain relations and manage expectations with internal customers and business owners

Ponúkaný plat:
dohodou
Iné výhody:
Okrem toho u nás nájdete:
- širokú ponuku benefitov v oblasti zdravotnej starostlivosti, športu, kultúry voliteľných
podľa vašich vlastných preferencií
- vlastné vzdelávacie centrum a širokú škálu interných aj externých školení
- atraktívne zľavy na produkty a služby značiek T-Com a T-Mobile ( Magio, mobilný internet a pod...)
- príspevok na doplnkové dôchodkové poistenie
- flexibilný pracovný čas
- kompenzácia pri práceneschopnosti
- zľavy u vybraných partnerov na ich produkty a služby a iné
Termín nástupu do práce:
01.08.2017
Druh pracovného pomeru:
hlavný

Požiadavky na zamestnanca

Minimálne požadované vzdelanie:
vysokoškolské II. stupňa
Jazykové znalosti:
Anglický jazyk (stredne pokročilý)
Iné znalosti:
neuvedené
- strategic and analytic thinking
- conflict management, communication skills
- organizational skills, coordination of strategic initiatives and projects
- presentation and negotiation skills
- assertive
- time and priority management
- innovation and vision
- good knowledge of designing and defining architecture for complex network solutions

- at least 5 years experience in Network architecture/analytical/development position
- good expertise in consolidation of service platforms and network transformation
- good expertise in extensive Telco projects in role of chief architect or solution architect/designer
- good knowledge of platform lifecycle management and industry trends
- knowledge of technology standards, methodology and tools for designing architecture of solutions
- generic overview about Telco carrier grade networks and IT systems (BSS/OSS) and technical architecture
- advantage if experiences with: Transport networking (WDM, SDH), IP/MPLS, DC networking, Security aspects, SDN/NFV
- 5+ year – IT/Telco

Informácie o spoločnosti

Charakteristika spoločnosti:
Slovak Telekom je moderná spoločnosť s dlhoročnou tradíciou na slovenskom telekomunikačnom trhu. Naším strategickým partnerom je najväčšia telekomunikačná spoločnosť v Európe – Deutsche Telekom AG, ktorá sa svojimi aktivitami radí medzi hlavných inovátorov v oblasti telekomunikácií a informačných technológií.
Sme vedúcou spoločnosťou v poskytovaní telekomunikačných služieb na Slovensku. Vlastníme a prevádzkujeme telekomunikačnú sieť, ktorá pokrýva celé územie Slovenskej republiky, poskytujeme národné a medzinárodné telefónne služby, ako aj široké portfólio dátových a internetových služieb. Patríme medzi najväčších zamestnávateľov, dlhodobo investujeme do rozvoja našej siete a služieb, a svojimi korporačnými aktivitami prispievame k rozvoju internetizácie Slovenska.
Oblasť pôsobenia:
Informačné technológie
Adresa:
Slovak Telekom
Bajkalská 28
Bratislava
Slovenská republika
Kontaktné údaje:
Ferencová Eleonóra

Reaguj na ponuku