Brigádnik pre právne oddelenie

02.02.2010 T-Mobile Slovensko, a.s.

Informácie o pracovnom mieste

Miesto práce:
Náplň práce, informácie o pracovnom mieste:
*vyhľadávanie právnych zdrojov informácií pre právnikov (literatúru, judikatúru, články, právne predpisy, iné právne akty a pod.
*vykonávanie rešerší publikovaných právnych názorov, článkov, publikácií a rozhodnutí, či iných informácií na danú právnu tému alebo právnu otázku,
*vyhotovanie sumárov konkrétnych textov právnej doktríny a rozhodovacej činnosti na danú právnu tému alebo právnu otázku (sumár uverejnených právnych názorov a rozhodnutí na danú tému)
*monitorovanie stavu legislatívneho procesu v Národnej rade SR, vo vláde SR, v Legislatívnej rade vlády SR, na jednotlivých ministerstvách a ostatných ústredných orgánoch štátnej správy,
*zasielanie pravidelných notifikačných emailov o novinkách v oblasti právnej literatúry, právnej doktríny a rozhodnutí súdov SR, ČR a EÚ,
*vykonávanie menej náročných právnych úkonov a úloh pridelených právnikom,
*zabezpečovanie menej náročných úkonov a iných zadaní v kontakte so štátnymi orgánmi, orgánmi verejnej správy a inými orgánmi verejnej moci (podateľňa súdov, katastra, iných orgánov, obchodný register, nahliadnutie do súdnych spisov, overovanie listín pred notárskymi úradmi a pod.)
*podieľanie sa na správe knižnice právnej divízie
Ponúkaný plat:
dohodou
Termín nástupu do práce:
ASAP
Termín ukončenia výberového konania:
5.2.2010
Druh pracovného pomeru:
brigáda
Informácie pre uchádzača:
študent VŠ - právnické zameranie (min. 3. ročník)
*prax v na pozícii právneho asistenta/paralegal - vítaná
*orientácia v právnej úprave, čiastočná znalosť právnych periodík a iných zdrojov právnych informácií (najmä ASPI)
*Word, Excel, Outlook, Internet - úroveň stredne pokročilý
*AJ - mierne pokročilý
*ČJ - pokročilý

Požiadavky na zamestnanca

Minimálne požadované vzdelanie:
študent – vysoká škola
Jazykové znalosti:
Anglický jazyk (stredne pokročilý)
Český jazyk (pokročilý)
Iné znalosti:
Internet (e-mail, www), Microsoft Excel, Microsoft Outlook, Microsoft Word
právnické